Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

5 bylinek, které vám pomohou k lepšímu spánku

Nedostatek spánku může odstartovat řadu civilizačních nemocí. Mozek využívá noční odpočinek k utřídění informací, a když se mu to nepodaří, budíte se ráno ve stavu, jako byste vlastně spát ani nešli. Další den pak nestojí za nic. Jste nepozorní, podráždění, děláte chyby. Přemíra starostí přináší stres a s tím jde ruku v ruce nespavost. Spousta lidí pak zamíří k lékaři a nechá si předepsat prášky na spaní. To ale není nejlepší řešení. Vysvětlíme proč. 

Dejte šanci přírodě 

Užívání chemicky připravených léků zatěžuje lidské tělo toxiny. Trpí hlavně játra a ledviny, protože tyto orgány mají na starosti vylučování škodlivin z organismu. Léky navíc mohou být návykové, vykazují vedlejší účinky. Zamyslete se proto, zda neexistuje ještě jiná cesta, jak se s nespavostí vypořádat. Existuje. Než se vydáte k lékaři, zkuste nejdříve přírodní prostředky. Máme pro váš 5 tipů na bylinky pro lepší spánek.

Kozlík lékařský: Bojovník proti úzkosti

Hojně užívanou rostlinkou na dobrou noc je kozlík lékařský, který pomáhá proti nervozitě, úzkosti a stresu, díky němu snáze udržíte psychickou rovnováhu a nebudete trpět pocitem vyčerpání. Celkově tlumí nadměrnou aktivitu nervové soustavy, ovšem pro někoho může být problémem jeho typická vůně, proto se často kombinuje s jinými bylinami. 

Chmel otáčivý: Příjemné sedativum

Zmínili jsme se, že kozlík lékařský se vyskytuje ve směsích s jinými rostlinami. Velmi často ho doprovází chmel otáčivý. Alkohol v podobě piva na dobrou noc rozhodně nedoporučujeme, protože i když šištice chmele obsahují látky se sedativními účinky, alkohol kvalitu spánku narušuje. Ovšem chmel dohromady s kozlíkem, to je něco úplně jiného.

Ženšen: Během dne energie, v noci klid

Zařazení ženšenu do tohoto seznamu vás asi překvapí, protože většina lidí ho považuje především za zdroj vitality. Ovšem když se budete řídit správným doporučovaným dávkováním ženšenu pravého, promítne se jeho působení pozitivně i do kvality nočního odpočinku. Budete-li během dne energičtí, s večerem přijde žádoucí únava a přirozené usínání. 

Třezalka tečkovaná: Vyladí vaše emoce 

Pokud vás trápí nejenom špatné spaní, ale zároveň se vám také během dne mění nálada ode zdi ke zdi jako jarní počasí, zkuste sáhnout po třezalce tečkované. Řadí se k přírodním antidepresivům, takže vám pomůže vyladit vaši emoční rovnováhu. Budete se cítit spokojenější a díky tomu významně stoupne i kvalita vašeho nočního odpočinku.  

Ašvaganda: Tlumí stres

Vitánie snodárná má blahodárné noční snění přímo ve svém jméně, i když se většinou setkáte s jejím dalším názvem ašvaganda nebo také indický ženšen. Pomáhá se zklidnit, uvolnit a působením obsažených látek na nadledviny redukovat stres a úzkost, tlumí totiž tvorbu stresových hormonů. Právě jejich nadbytek totiž často způsobuje nespavost.  

Tip na závěr: Podívejte se i na další, méně známe bylinky pro lepší spánek.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button