Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Chraňte své ruce před popraskáním

Suché ruce jsou běžná záležitost, ale zejména v zimě bývá tento stav velmi častý a nepříjemný. Ve většině případů jsou suché ruce způsobeny podmínkami prostředí a počasím, ale i častým mytím rukou či vystavením rukou nepříjemným chemikáliím. Existuje však několik způsobů, jak udržet žíznivou pokožku hydratovanou, jak suchým rukám procházet a pomoct. Vyzkoušejte některé z našich následujících tipů:

Zklidněte vaši popraskanou pokožku

Suché a popraskané ruce jsou běžnou součástí chladného počasí. Zima je pro naši pokožku náročná, proto naše hladké, pružné a měkké ruce mohou snadno zčervenat a popraskat. Hlavním viníkem je nedostatek vlhkosti. V zimě klesá vlhkost vnějšího vzduchu a uvnitř je zase prostředí díky vytápění ještě sušší. Jak dobře vaše ruce vydrží drsné zimní podmínky, má mnoho společného se silou naší kožní bariéry, říká Charles Crutchfield, profesor dermatologie na University of Minnesota Medical School. Kožní bariéra je směsí proteinů, lipidů a olejů. Chrání vaši pokožku a to, jak dobře to dělá, je hlavně o vašich genech. Pokud máte slabou bariéru, jste náchylnější k příznakům citlivé pokožky, jako je svědění, záněty a ekzémy.

Hydratovat, hydratovat a hydratovat

Pro ošetření vysušených a šupinatých rukou musíte doplnit vlhkost, která vaší žíznivé pokožce chybí. Pitná voda, upozorňují odborníci, to neudělá. „Je to zejména hydratační krém, aplikovaný přímo na pokožku, který zabrání odpařování vody a dodá vaší pokožce zdravý vzhled,“ říká dermatoložka Amy Wechsler. Dobrou radou je začít hydratovat dříve, než se vyskytne problém. Pleťové vody a krémy pomáhají obnovit vlhkost a utěsnit ji zpátky do pokožky. Nanášení hydratačního krému jednou denně je však nedostatečné. Pokud nanášíte hydratační krém častěji, jeho účinky trvají déle. Pět nebo šest aplikací denně vám poskytne ochranu 24 hodin. K dosažení tohoto cíle také doporučujeme umístění oblíbeného hydratačního krému nejen do koupelny, ale také menší velikosti do kabelky, tašky do tělocvičny a na stůl, aby se jeho aplikace stala zvykem.

Stejně jako pleť je i pokožka rukou velmi citlivá. Naše ruce jsou každodenně velmi namáhány a vystavovány vlivům vnějšího prostředí a proto si zaslouží speciální pozornost. Vyberte si ze široké nabídky přírodních krémů, dezinfekčních gelů, tekutých mýdel a balzámů na ruce od různých značek, které vaše ruce ochrání, zjemní a hydratují. Dětské tělové máslo je vhodné pro tu nejjemnější pokožku a jeho lehká konzistence se na pokožce rozplývá a zanechává ji sametově jemnou. Výživné organické tělové máslo obsahuje výběr z nejlepších přírodních olejů, které pokožku zklidňují a poskytují její ochranu. Nejen, že krásně voní, ale zajistí pokožce ochranu na celý den a dopřeje jí potřebnou hydrataci. Po nanesení je pokožka hebká a zejména konejšivě voňavá. Dětské tělové máslo můžete vyzkoušet také v mini verzi, která nezabere mnoho místa a můžete ji mít stále po ruce.

Vyberte si správný hydratační krém

Na pultech drogerií naleznete množství krémů na ruce a tělových mlék. Tyto krémy by měly obsahovat dvě přísady – změkčovadla a zvlhčovadla. Změkčovadla působí jako lubrikanty na povrchu pokožky, vyplňují štěrbiny mezi buňkami, které jsou připraveny k uvolnění a pomáhají volným okrajům odumřelých kožních buněk slepily. „Kluzký pocit, který máte po aplikaci hydratačního krému, s největší pravděpodobností pochází ze změkčovadel,“ říká Wechsler. „Pomáhají udržovat pokožku jemnou, hladkou a pružnou.“ Zvlhčovadla zase odvádějí vlhkost z prostředí na povrch pokožky, čímž zvyšují obsah vody ve vnější vrstvě pokožky. Pokud jsou praskliny na vašich rukou citlivé nebo krvácejí, sáhněte po hustších, bohatších hydratačních krémech ve složení, které obsahuje těžší složky, jako je dimetikon, kakaové nebo bambucké máslo nebo včelí vosk.

Noste rukavice

Noste rukavice nebo palčáky, pokud se v chladných dnech chystáte být venku déle než cestou z vašeho auta. Pokud máte mokré ruce, osušte je a hned naneste hydratační krém. Pokud zarudnutí, olupování a citlivost přetrvávají, navštivte dermatologa. Pokud míváte ruce často ponořené do vody, například při mytí nádobí, zvažte používání rukavic. Rukavice pomáhají zabránit tomu, aby voda zbavovala vaši pokožku jejích přírodních olejů.

Pečujte o ruce i přes noc

Jedním z nejlepších prostředků na suché ruce je udržovat je hydratované i během noci. Natřete si je pleťovým mlékem nebo hustým hydratačním krémem jako je například vazelína a následně si ruce zakryjte párem měkkých rukavic nebo ponožek. Tímto způsobem pomůžete hydratačního krému lépe se vstřebat do pokožky a vy se vzbudíte s pocitem jemných a hebkých rukou.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button