Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Co by měla obsahovat základní výstroj pro koně?

Pořídili jste si koně a chystáte mu koupit základní výbavu. Pak byste měli vědět, co by vám nemělo rozhodně pro jízdu na koni chybět. Při jízdě na koni by vám neměla chybět zejména správná výstroj, abyste se vy i váš kůň cítili pohodlně. Aby byl váš kůň šťastný, tak bude potřebovat hned několik věcí. 

Co patří mezi základní výbavu pro koně?

K základní výbavě pro koně patří zejména deky na koně. Deka pro koně je totiž nutnou nezbytností, když je kůň ve stáji či venku, tak by měl být vždy udržován v teple. A to zejména s ohledem na počasí, aby nebyl v průvanu a nenachladil se. Stájová deka či nepromokavý deka na koně je vždy uzpůsobena tomu, aby se kůň cítil co nejlépe. Deky mají často vatovou výplň, jsou opatřeny vrstvou proti dešti. Také jsou anatomicky přizpůsobené, snadno se oblékají a jsou přizpůsobeny volnosti pohybu koně.

Specifickým případem deky je také podsedlová dečka, která by ve výbavě neměla také chybět. Podsedlová dečka se dává pod sedlo. Aby byla měkká a zároveň velmi pohodlná, bývá měkce polstrovaná na kohoutku a disponuje rovněž kapsičkou na pamlsky. Ty je dobré mít vždycky k dispozici, aby kůň dostal svoji odměnu za odvedenou práci. Kromě dek by ve výbavě pro koně nemělo chybět vhodné sedlo, udidlo pro koně a uzdečka. 

Vybavte se na jízdu na koni i vy

Neméně důležitou úlohu pro jízdu na koni hraje i výbava pro jezdce. Pro jízdu na koni byste měli především disponovat jezdeckou helmou, která se řadí mezi základní bezpečnostní prvek. Jezdecká helma na koně by tedy rozhodně neměla chybět ve výbavě žádného jezdce, ať už jde o zkušeného jezdce či člověka, který teprve s ježděním na koni začíná. 

Dále je možné si pořídit řadu oblečení, které je vytvořeno speciálně na jízdu na koni. Mezi základní oblečení patří především rajtky, které představují pohodlné kalhoty, s nimiž si jízdu na koni užijete každým coulem. Dále si pak můžete pořídit jezdecké sako, jezdeckou bundu či jezdeckou košili. Zejména teď na zimu se vám bude hodit jezdecká bunda, která vám poskytne dostatek tepla. Jezdecké sako a košili pak využijete při závodech. 

Výbavu pro koně si můžete pořídit v internetovém obchodě Equestrians.cz.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button