Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Co vše potřebuje začínající malíř na první kresby?

Mezi kreslením a malováním je rozhodně velký rozdíl. Dvojnásob to platí v případě, pokud pro nás malování znamená dokonce už umění, které se zaobírá přímo malbou obrazů na plátna. Jedná se o věc, které by se měli věnovat už pokročilejší umělci. 

I tady ale platí jednoduché pravidlo, pokud začínáte s něčím novým, jste zkrátka opět na začátku. U malování to není nic jiného. S každou novou technikou, druhem barvy nebo povrchu, se musíte učit vnímat svoje malování zcela jinak. Důležité je ale také vybrat všechno vybavení, které potřebujete k prvním malbám.

Chcete malovat pohodlně? Pak se neobejdete bez stojanu

Ačkoliv se to může zdát jako maličkost nebo samozřejmost, tak opravdu velké množství začínajících malířů zapomíná na pořízení kvalitního stojanu. Pochopitelně si můžete postačit i s celou řadou jiných možností, ať už je to stůl, nebo podepření obrazu.

Jenže má to svoje velké a důležité mouchy. Kolem obrazu většinou potřebujete dostatek volného místa, a především přímé světlo, které nejlépe získáte ve stojaté pozici. Alespoň základní malířský stojan je tak naprostou samozřejmostí.

Plátno základ pro umělce

Svoje první skici a představy si jistě můžete kreslit na méně „sofistikované“ materiály. Na finální práci ale pochopitelně budete chtít použít kvalitní malířské plátno. Zpočátku budete mít problémy vychytat proporce a určitě budou i mnohé chyby. Vyplatí se vám tak spíše sada malířských pláten než jenom kupovat jedno konkrétní plátno. Pro trénink jsou navíc různé rozměry velice dobrou volbou, více se tak naučíte pracovat s prostorem.

Jaké barvy ideálně zvolit?

Teď před námi ale teprve stojí to nejtěžší rozhodování. Výběr správných barev je rozhodně jednou z věcí, která dokáže zamotat hlavu i zkušenějším malířům. U začátečníků se potom rozhodně bavíme o jednom z největších kamenů úrazu. Ačkoliv jsou potřeby na malování obrazů opravdu velký vesmír, tak jej zkuste minimálně do začátků zúžit podle toho, s čím dokážete opravdu pracovat. Rozhodně tak nevolte do začátku těžší techniky jako může být olejomalba. Raději zvolte takové druhy, jako mohou být temperové barvy, nebo klasické akvarely.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button