Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Dezinfikujete doma povrchy? Možná to děláte špatně

Dezinfekce povrchů je přece jednoduchá. Tedy alespoň to tak na první pohled vypadá, opak je ale pravdou. V tomto článku vám proto ukážeme, jak na to.

Čistá a bezpečná domácnost. To je sen nejen všech pilných hospodyněk. Čísté domácnosti je ale možné dosáhnout poměrně jednoduše. Tedy alespoň pokud chcete, aby byl váš dům bez nebezpečných bakterií a virů.

Povrchy myjete špatně

Dezinfekce na povrchy totiž dokáže doslova divy. Nejprve je ale potřeba se naučit ji správně používat. Ano, čtete správně, i dezinfekce se dá používat špatně. Jestliže dezinfekci nastříkáte na hadřík a setřete povrch bez jakéhokoliv předchozího ošetření, pak se zbytečně připravujete o vysokou účinnost dezinfekce na povrchy.

Jestliže povrch jen setřete dezinfekcí, rozhodně jej nevyčistíte. Setřete jen vnější povrch nečistot, na který se následně aplikuje vaše dezinfekce. Ošetřovaný povrch tedy stále zůstane plný bakterií a virů. Ale tak aspoň vás může těšit fakt, že všechny nebezpečné škůdce ve špíně na vašem hadříku jste vyhubili, to je jediné plus.

Bezpečná domácnost

Jak tedy správně dezinfekce na povrchy používat? Je to jednoduché. Než budete dezinfekci aplikovat, povrch nejprve setřete. Jestliže budete ošetřovat podlahu, nejprve ji umyjte hadrou namočenou ve vodě se saponátem. To samé platí i o jiných površích. Jakmile vyschnou, teprve pak na ně můžete aplikovat dezinfekci. Jestliže dodržíte tento postup, můžete se těšit na účinnost blížící se ke 100 procentům.

To znamená, že vaše domácnost bude naprosto bezpečná. Jestliže takto budete vaše prostory ošetřovat pravidelně, nemusíte se bát, že by ve vzduchu létaly nebezpečné viry, bakterie nebo jibí škůdci. A jestliže chcete mít maximální jistotu, můžete použít i čističku vzduchu, která za vás odvede zbytek práce.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button