Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Doplňky, které zajisté oceníte při drezuře koní

Drezura koní je věcí, která patří mezi ty nejzákladnější aktivity, pro níž jsou koně chované. Můžeme se zde dokonce kochat tou skutečností, že na rozdíl od dostihů, se drezury nemusí účastnit pouze koně s vyšlechtěným rodokmenem, ale najdeme zde mnohdy velice variabilní skupinu účastníků.

Sama drezura koní ale není ničím jednoduchým. Ladné pohyby, přeskoky překážek a dokonalé vedení v symbióze člověk a zvíře, se rodí stovkami hodin tvrdé práce. A přesně tato práce je tím, na co je potřeba myslet nejvíce. A to nejen kvůli co nejlepším závodním výsledkům, ale také kvůli maximálnímu bezpečí koně i samotného jezdce.

Kůň musí vědět, že něco udělal správně

Koně nejsou svým způsobem v tomto ohledu nijak odlišní například od psů. Pokud se ke koni přistupuje dobře a postupnou prací se učí nové věci, tak se je kůň naučí brát jako zábavu a bude ho to bavit. Také ho to bude bavit proto, že byste se měli naučit dokázat koni „tohle bylo správně!“. A jak by se to mělo dokázat? Neexistuje nic lepšího než pamlsky pro koně. I koně jsou totiž dost mlsná stvoření a pokud mohou, tak si velice rádi dopřejí i něco, co jim do jídelníčku zrovna dvakrát ukázkově nesedí. 

Když už drezura, tak s pořádnou grácií

Zatím co při tréninku na dvoře, nebo ve stájích, je vám víceméně jedno co máte na sobě, tak samotná drezura je už ukázkou něčeho jiného. Koně jsou zde neuvěřitelně čisté a nazdobené. Od jezdců se počítá s tím, že budou dodržovat již stovky let zaběhlý tradiční dresscode, který rozhodně stojí za to. Proto je jednou z nejdůležitějších součástí vybavení pro jezdce práv jezdecké sako, typické pro konkrétní disciplínu, které se jezdec zrovna účastní.

Péče o koně nekončí hned po závodě

U koní je velice specifické to, že se potřebují na výkon připravit a hned po něm naopak uklidnit. Proto je potřeba myslet i na to, aby byl kůň v ideálních tepelných podmínkách. To nejlepší, co pro koně tak můžete udělat, je pořídit co nejlepší doplňky jako je stájová deka a dečky, které koním zakrývají tělo a záda během před závodních procedur i během uklidňování tělesného oběhu koně po konci drezury.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button