Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Horská dovolená plná zážitků

Česko není jen Šumava nebo Krkonoše. Objevujte kouzelná místa v Krušných horách a Podkrušnohoří. Co si nesmíte nechat ujít, když se vypravíte do Krušných hor na dovolenou?

Bezručovo údolí

Slyšeli jste o Bezručovu údolí? Jde o nejhlubší a nejdelší údolí Krušných hor, ve kterém se nachází hned několik přírodních rezervací. Krajina je tu vskutku úchvatná. Za pozornost stojí i propadlina dolu Červená jáma, kde najdete také příjemné občerstvení.

Ježíškova cesta

Nenechte si ujít ani Sfingy u Měděnce. O co jde? Je to velmi vzácný skalní útvar, který je od roku 1983 chráněnou přírodní památkou. Děti určitě zase ocení Ježíškovu cestu na Božím Daru. Nezkrácený okruh měří necelých třináct kilometrů, zkrácený šest. Děti na něm najdou mnoho zajímavých a především poučných zastávek.

Rozhledna Pajndl

Máte-li rádi výhledy, určitě navštivte rozhlednu Pajndl. Z té dohlédnete na Šumavu, Klínovec, Fichtelberg i Slavkovský les. Milovníci historie si na své přijdou na zřícenině hradu Šumburk či Perštejn. Krásný je zámek Duchcov, který je zároveň bývalou rezidencí rodu Valdštejnů.

Jezero Most

Taktéž si naplánujte procházku kolem jezera Barbora. Jezero Most je zase vyhlášenou letní destinací. Najdete zde pláž, dosyta si užijete vodních sportů a ještě k tomu je okolo jezera nová cyklostezka, která nabízí nádherné výhledy i nenáročnou procházku.

Srub – Krušné hory

Budete-li chtít v Krušných horách zůstat déle, ubytujte ve srubu v Odeři. Srub v Odeři může být skvělou volbou pro rodiny s dětmi, partu přátel i zamilované páry. Jsou plně vybavené včetně pohovky nebo kuchyně a nechybí ani kamna. Na prostorné terase můžete v létě grilovat a co víc – sruby se nacházejí v lokalitě, odkud to budete mít všude blízko. Ať se vydáte v Krušných horách kamkoliv, pěšky, autem či na kole, výchozí bod nemůže být lepší.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button