Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Hydratace i vyživování pokožky rozhoduje o její dlouhodobé vitalitě

Pokožka je jednou z oblastí lidského zdraví, která nám dokáže opravdu aktivně ukázat, jak moc dobře se o ni staráme. Pokud je všechno v pořádku, tak můžeme očekávat bezproblémový a zdravý život pokožky po dlouhé roky. Jakmile se o ni ale přestaneme starat, tak nám to dává okamžitě najevo.

Důležité přitom ale je zmínit, že pokožka jako taková přitom ty největší problémy uchovává dlouhou dobu. A až s odstupem času, kdy už ji nemůžeme pomoci, se naplno projeví.

Hydratace pokožky je naprosto zásadní

Pochopitelně vlivy, které na nás z vnějšku působí, působí dvojnásob na pokožku jako takovou. Přitom se můžeme ať již chceme nebo ne dostávat do situací, kdy pokožka není ideálně hydratovaná, nebo je dokonce přímo dehydratovaná. Tyto nepříjemnosti jsou poměrně časté nejen ve vystavení zhoršeným podmínkám, ale i při přechodech ročních období. Jako prevence mohou pomoci krémy na unavenou pleť, které mimo jiné mají právě i funkci kvalitní hydratace a podpory udržení vody v pokožce.

Projevy nedostatku vitamínů

Vitamíny sice nejsou příliš důležitou součástí našich makroživin, ale jako mikroživiny jsou pro tělo extrémně podstatné. Právě vitamíny se totiž starají o rozličné funkce organismu jako je regenerace a růst vlasů, nehtů a také o kondici pleti. Bez dostatku vitamínů přitom pleť trpí hlavně slupováním a nedostatečnou regenerací. Základní vitamíny mohou poskytnout přípravky, jako jsou krémy s vitamínem C nebo s vitamínem E.

Nejen vitamíny, ale také materiály

Samotné vitamíny jsou bezesporu jednou z nepostradatelných součástí správně vyživované pleti, ale nejsou alfou a omegou bez ničeho navíc. O kvalitu pleti se starají také mnohé minerály a stopové prvky, které opět mají drobné, ale nenahraditelné úlohy. Přírodní minerální kosmetika přitom může být rozhodně cestou, jak se můžete dostat k ideálně vyživované pokožce z toho úhlu pohledu. Právě minerály totiž mají tu nepříjemnou vlastnost, že se ze stravy velice špatně shánějí. V lidském organismu tak mohou chybět z mnohem většího množství důvodů, než je samotná péče o pleť jako takovou.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button