Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Inspirace na jarní stůl

Jaro je v plném proudu, konečně se můžeme radovat z barev kolem sebe. Červená, žlutá, oranžová, zelená a další barvy nás pohladí po duši, ať už se na ně díváme venku, nebo se pokusíme barvy vnést i do interiéru, třeba pomocí jarní dekorace na stůl. Jak by mohla vypadat?

Květiny jako základ dekorací

Naprostým základem jarních dekorací jsou pestrobarevné jarní květiny jako jsou tulipány, narcisky, iris, krokusy a další. Jsou k mání v mnoha zajímavých barvách, když je k sobě dobře nakombinujete, výsledkem bude krásná ozdoba vašeho domova. A ani nemusíte do květinářství

Tip první: Hyacint ve váze

Než se pustíme do náročnějších tipů, jak si dekorace vytvořit, máme tu jeden rychlý a snadný nápad. Do vázy s vodou vložte cibuli hyacintu tak, aby byly ponořené jen kořeny. Hyacint (a může jich tam být i více) později vykvete. Odkvetlé cibule nevyhazujte, květ odstřihněte a nezapomeňte cibuli zalévat a hnojit. Jakmile uvadnou listy, vyndejte ji, osušte a na podzim ji pak můžete zasadit do hlíny.

Víte, že hyacint můžete nejen dát do vody, ale také zakomponovat do přírodní aranže, na kterou budete potřebovat misku, kamínky a kousek mechu?

Tip druhý: Květiny napíchejte do aranžovací hmoty

Máte doma dřevěnou krabici nebo šuplík? Vložte do ní aranžovací hmotu a do té postupně napíchejte květiny, které máte k dispozici. Aranžovací hmota se dá přizpůsobit velikosti i tvaru šuplíku, je pevná, takže dekoraci podrží pohromadě, navíc do sebe dokáže nasáknout vodu, kterou květiny potřebují.

Tip třetí: Květiny se dají umístit i do věnečku z proutí

Cibule narcisek dejte do misky s kamínky nebo knoflíky, kolem umotejte věneček z proutí, který ozdobíte barevnou mašlí. Komu se věneček nelíbí, ten může vytvořit z proutí lodičku a misku do ní posadit.

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Tip čtvrtý: Na stůl můžete umístit i truhlík osázený jarním kvítím

Truhlíky nemusí zdobit jen okenní parapet nebo terasu, když si vyberete nějaký pěkný, můžete ho klidně postavit i na stůl. Co třeba truhlík z keramiky nebo proutí, do kterého zasadíte mini karafiáty nebo fialky?

Tip pátý: Váza se sedmikráskami

Připravte si mech a pár tenkých drobných větviček vrby. Obojí dejte postupně do vázy, do středu pak vložte květináč se sedmikráskami. Nakonec na vázu uvažte mašličku a postavte na stůl.

Tip na závěr: Chcete potěšit květinovou dekorací někoho jiného? Pak mu pošlete květiny prostřednictvím rozvozu květin, který si objednáte třeba tady https://www.kvetinyonline.cz/

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button