Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Interiérový designér – s čím vším vám pomůže a jak vybrat toho pravého?

Budete rekonstruovat nebo rovnou stavět? Jistě čerpáte inspiraci kdekoliv se dá, ukládáte si zajímavé nápady a pokukujete po správném vybavení. Přece jen – každý toužíme po vymazleném domově, který bude přesně podle našich představ a i našim návštěvám v něm bude útulno. Zařizování se v prvních chvílích tváří jako skvělá a kreativní zábava. Realita ovšem dokáže dát pěkně zabrat. Kdy je ta pravá chvíle oslovit interiérového designéra?

Odborník nejen na trendy a útulné interiéry

A co takový bytový designér vlastně dělá? Náplň práce interiérového designéra je pro mnohé i v dnešní době velkou neznámou. Většina si představí nadšence do aktuálních trendů, znalce tisíců barevných odstínů a hlavně propagátora hesla “dekoračních polštářků není nikdy dost”. To je ale opravdu trochu málo a dalece to neodpovídá skutečné práci ani kvalifikaci této profese. Vkus a cit pro kombinování může mít kdekdo, opravdový profesionál má ovšem kromě znalosti trendů a všech principů barevného a materiálového kombinování navíc ještě schopnost vnímat prostor a vidět jeho celkový potenciál. Právě to je faktor, který nám laikům často uniká a děláme při zařizování svého domova fatální chyby, které škodí atmosféře i prostoru samotnému. 

Profesionální interiérové studio či designér, jako je například bytový designér Praha, vám pomůže podívat se na prostor ze zcela jiného úhlu. Kolik je v interiéru přirozeného světla, jak prostor opticky zvětšit, v čem tkví jeho přednosti a jak jich maximálně využít ve váš prospěch, ale i upozornit na slabá místa, která by vás při zařizování mohla trochu i více potrápit.

Klíčem je porozumět si

Domov je naší soukromou zónou a vzhled jeho prostředí by měl vypovídat něco o nás samotných – co se nám líbí, jaký je náš styl, v čem se cítíme příjemně. Domov nevytváříte podle vkusu a stylu ostatních, ale sami pro sebe. Tím by se měl řídit i dobrý interiérový designér. Profesionál umí naslouchat a rychle porozumí tomu, co se vám líbí a co ne. Neměl by vám vnucovat to, co jasně není ve vašem stylu, ani tvořit váš domov k obrazu svému. 

Mezi vámi a designérem by ideálně měla shoda a vzájemné porozumění, a to i na lidské rovině. Protože kde jsou vzájemné sympatie, tam jde práce pěkně od ruky! Ve chvíli, kdy designér zná váš styl a vkus, dokáže vám poradit s výběrem nábytku, barevné palety, doplňky i materiály, které budou vašemu novému domovu slušet nejvíce a v jejichž společnosti vám bude maximálně příjemně. . 

Ten pravý čas na radu odborníka?

Služby bytových a interiérových studií a designérů často obestírá aura služeb jen pro bohaté. Proto většina lidí s vidinou astronomických částek zbytečně otálí s jejich oslovením. Je to ale opravdu tak? Samozřejmě, že ne. Potřebujete poradit s výběrem barev do obývacího pokoje ve skandinávském stylu? Vyřešit zařízení dětského pokoje pro více dětí? Nebo třeba pomoci navrhnout optimální členění staršího domu, který čeká kompletní rekonstrukce? Bytový designér rád poradí každému a s čímkoliv, co se hezkého bydlení či rekonstrukce týká a je třeba i připraven doporučit i spolehlivé a zkušené firmy, které vám s rekonstrukcí rovnou pomohou. Oslovit bytového designéra se tedy rozhodně vyplatí!

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button