Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Jak ideálně posílit imunitu proti nejčastějším respiračním nemocem?

Respirační nemoci jsou nepříjemné hlavně proto, že je proti nim velice málo možností, jak se bránit. Neustále se pohybují mezi námi a mnohdy když se cítíme jen o drobet hůř s nimi naše tělo v daný moment může bojovat. Tuto nepříjemnost navíc umocňuje i fakt, že v některých částech roku máme značně oslabenou imunitu.

Přitom zrovna imunita je jednou z těch věcí, které sice nevnímáme na pohled, ale přitom jsou pro nás extrémně důležité nejen při ochraně před samotnými respiračními onemocněními. Proto bychom měli myslet na její kvalitu!

Dostatečně pestrá strava je základem

Jako první část imunity je většinou dostatečně pestrá strava. U imunity totiž ani tak moc nerozhodují o její funkci a kvalitě množina makroživin, jako spíše mikroživin. Tím pádem se zde bavíme o stopových prvcích, vitamínech a minerálech, které jsou zásadně méně zastoupené ve výživě, ale o to důležitější. Pomoci nám navíc mohou také vitamínové suplementy, ochranné nápoje další podobné složky se speciální výživou.

Snižte problémy, kterým se můžete vystavovat

Velice důležitou součástí imunity je také její regenerace. Jakmile je imunita neustále vystavená nepříjemnostem a musí bojovat celé dny, tak je její regenerace výrazně potlačená a v mnohem ohledech dokonce může úplně stagnovat. Jediným řešením v takovém případě může být minimalizace vystavení nemocen. Pomoci mohou hygienické potřeby, zvýšená pozornost na veřejnosti a hygiena především v oblasti rukou.

Občas si zkrátka ale nepomůžeme

Jsou ale momenty, kdy zkrátka i ta nejvyšší opatrnost nepomůže. Jedná se především o takové nemoci, které jsou zákeřné v opravdu velké kontraindikaci, jako je například dlouze řešený COVID-19. V takovém případě je nejlepší hned po onemocnění opět zapracovat na všech zmíněných věcech. Tělo potřebuje dostatečné vyživování a především odpočinek. Pokud tak chcete opravdu úspěšnou léčbu, tak rozhodně nespoléhejte jenom na samotné léky jako takové. Mějte na mysli také dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, klid během celého dne, a zvýšený objem vitamínů a stopových prvků ve stravě.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button