Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Jak malovat akrylem? Není to tak těžké

Akrylové barvy patří mezi nejoblíbenější směsi na malování. V tomto článku vám tedy ukážeme, jak s nimi můžete snadno a pohodlně malovat.

Akrylové barvy patří mezi ty barvy na malování obrazů, které se prodávají v tubách nebo ve velkých baleních v kelímcích. Můžete si také pořídit sadu akrylových barev pro začátečníky. Chcete-li si akrylovou barvu vyzkoušet, pořiďte si nejdříve paletu primárních barev, z nichž si sekundární barvy můžete sami namíchat. Akrylovými barvami můžete docílit nádherné ubrouskové techniky a slouží také pro jiné dekorování. K tomu, abyste začali malovat akrylem, potřebujete příslušenství jako jsou: paleta, štětce, doplňky k barvám a samozřejmě vodu a papír.  

Palet je několik druhů – můžete si vybrat takovou, která vás zaujme. 

Akrylová barva se dá nanášet postupně, v tenkých vrstvách, i v hutnějších vrstvách.  Nechcete-li, aby byly na vašem obraze patrné stopy po štětci, používejte měkké přírodní štětce (nejlépe sobolí) nebo alternativní měkké syntetické štětce. V každém případě štětce vymývejte hned po skončení práce s nimi, nenechávejte v nich barvu zaschnout: velice těžko byste ji totiž dostávali pryč. Štětce se doporučují spíše kulaté. 

Média nám mohou být velice užitečná k tomu, abychom si přizpůsobili konzistenci barev, zpomalili schnutí, zvýraznili strukturu podkladu či upravili závěrečnou malbu.Závěrečný lak chrání malbu před znečištěním, zlepšuje jejich odolnost a trvanlivost, zvyšuje hloubku barev a vyrovnává rozdíly v lesku. Bývá dostupný v lesklé nebo matné verzi, ale můžete zaexperimentovat a namíchat si vlastní, třeba polomatnou variantu.

Na co malovat?

Můžete malovat na silnější papír, ale i na plátno, dřevěné desky, lepenky potažené plátnem atp. – v zásadě tedy na všechno, na čem bude sada akrylových barev držet. Většina prodávaných pláten či lepenek už bývá upravena pro malbu akrylem. Každý povrch se upravuje jiným způsobem. Určitě je dobré vyzkoušet i malování na plast nebo plexisklo. Krásná díla mohou také vzniknout i malováním na kov nebo na sklo. Samozřejmě si předtím, než začnete malovat otestujte, zda barva na povrchu drží.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button