Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Jak naplánovat dámskou jízdu u moře? To bude odvaz!

Léto, na které nezapomenete! Vyjeďte letos s kamarádkami na dámskou jízdu k moři. Přinášíme tipy na bezpečné destinace pro ženy, ale i ohledně toho, co všechno zařídit a jak celý zájezd naplánovat. 

Jaké jsou nejlepší destinace pro ženy?

Cestovat s partnerem je přeci jen něco jiného než cestovat s partou kamarádek. Vybírejte destinace, které jsou bezpečné a kde jsou místní zvyklí na turisty. Důležitá je i vysoká úroveň služeb a samozřejmě krásné pláže. Chcete si to užít na 100 %! Tak kam se vydat na dámskou jízdu k moři?

  • Itálie. Itálie je coby kamenem dohodil. Nabízí nejen pěkné pláže, ale i výborné jídlo a pití. Jestli jste akční typy, vyrazte poznávat římské památky a středověké kláštery nebo se na pár dní ztraťte v horách.   
  • Španělsko. Nejkrásnější pláže najdete ve Valencii. Španělsko je bezpečná země, kde se můžete bavit, vyrazit za kulturou a vychutnat si dobré víno a mořské plody.
  • Řecko. Řecké ostrovy jako je Kréta nebo Rhodos ukrývají průzračné moře. Jestli jsou relax na pláži a odpočinek u večerního drinku vaše priority, tak budete nadšené.   
  • Srí Lanka. Pláže, tropické pralesy, čajové plantáže a místní kuchyně je něco, na co jen tak nezapomenete. Místní lidé jsou na turisty dobře připravení a rádi vám vyjdou vstříc. Služby jsou na vysoké úrovni.  
  • Izrael. Láká vás exotika, ale zároveň se nechcete vzdát civilizace? Izrael nezapře blízkovýchodní temperament, na druhou stranu je to liberální země západního střihu. Nádherné pláže, nákupy a zábava v Tel Avivu, potápění v Rudém moři nebo odpočinek u Mrtvého moře? To vše je jen pár hodin letu z Prahy.
  • Thajsko. Oblíbená exotická destinace s vysokou úrovní služeb. Ceny jsou tu příznivé, kuchyně skvělá a co teprve ty pláže! Mezi nejoblíbenější destinace patří Phuket, Ko Samui nebo Ko Pha Ngan.

Dávejte si pozor na kufr

Destinaci máme vybranou, balení je tu! Při cestách letadlem není nad kvalitní kufr na kolečkách. Snadno se s ním manipuluje. Jestli chcete mít jistotu, že s vámi dojede až do cílové destinace, přečtěte si článek, jak ochránit kufr. To stejné doporučte i svým parťačkám. Není totiž nic horšího než zpožděné, ztracené nebo ukradené zavazadlo. To opravdu umí zkazit celou dovolenou. Vám i zbytku skupiny. 

  • Pořiďte si visačku. Vyplňte na ní své jméno a další důležité údaje.
  • Kufr zabezpečte TSA zámkem. Nejen, že odradí zloděje na letišti a v hromadné dopravě. Ale navíc zajistí, že vám při namátkové kontrole Přepravní bezpečnostní správa nezničí zámek nebo celý kufr. 

Co nezapomenout zařídit

Hurá, jede se k moři. Jako vedoucí zájezdu nezapomeňte zavčas ošéfovat cestovní pasy. Nedá se nic dělat, zodpovědnost je na vás! Jestli pojedete mimo Evropskou unii, dejte kamarádkám vědět. Na cestovní pas se nějakou dobu čeká a ten expresní je zbytečně drahý.

Kromě cestovního pasu myslete i na cestovní pojištění. Jestli máte v plánu i nějakou tu turistiku nebo vodní sporty, nezapomeňte se správně připojistit. Například potápění nebo surfing většinou do klasického cestovního pojištění nespadá.

Jak vybrat ubytování

Ubytování seženete přes servery jako je Booking.com nebo Airbnb.cz. Zkontrolujte si, jak byste byly vzdálené od pláže a jak daleko je to do centra dění. Ušetříte tak za hromadnou dopravu nebo taxi. 

Na online serverech si můžete prohlédnout, jak ubytovací zařízení vypadá. A hlavně jsou dostupné recenze zákazníků, kteří tam byli před vámi. Někdy i s fotkami. Takže máte jistotu, že se nenapálíte. 

S cestovkou nebo bez?

Plánování dámské jízdy spadlo na vaše ramena? Asi vás hned napadlo, jestli by nebylo nejlepší obrátit se na nějakou cestovní kancelář nebo agenturu. Přijít už k „hotovému“ bývá komfortnější. Jestli nemáte povahu dobrodruha a nechce se vám vše zařizovat, tak si prostě zaplaťte zájezd u profíků se vším všudy. 

Ovšem takový výlet, který si zařídíte podle svého, má několik výhod. určitě na výlet s partou kamarádek využijete možnost pustit si skvělou hudbu přes přenosné bezdrátové reproduktory a také vás to může vyjít levněji. Také máte jistotu, že bude vše podle vašeho gusta. Od dopravy přes ubytování až po program. 

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button