Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jak nejlépe zastínit okna ve svém domě? Vyberte si správnou variantu stínění

Znepříjemňuje vám ostré sluneční záření pobyt v interiéru? Proniká vám světlo z pouliční lampy do oken ložnice a narušuje váš spánek? V tom případě si pořiďte stínící techniku, která se postará o zastínění interiéru a poskytne vám příjemné domácí prostředí. Na výběr máte 2 základní varianty, a to venkovní a vnitřní stínění. A kterou variantu si vybrat? 

Exteriérové stínění poskytuje kvalitní stínění 

Venkovní či exteriérové stínění se v posledních letech stalo velice populárním typem stínění, jež nabízí uživatelům řadu výhod. Nejčastěji se uplatňují zejména venkovní žaluzie a rolety, které zajišťují kvalitní stínění v interiéru. Předností exteriérového stínění však není pouze zajištění absolutní tmy, ale také mají významné izolační vlastnosti. Venkovní rolety a žaluzie totiž poskytují interiéru ochranu před horkem v letních tropických dnech, ale také zabraňují úniku tepla z oken v zimním období. 

Mezi další pozitivní vlastnosti venkovního stínění patří dlouhá životnost a snadné ovládání. Také se jedná o luxusní designový prvek, který díky možnosti výběru několika barev lze snadno sladit i s fasádou domu. Za jejich nevýhodu lze považovat zejména to, že venkovní žaluzie a rolety jsou v porovnání s vnitřním stíněním dražším řešením. 

Vnitřní stínění vypadá v interiéru velice elegantně

Vnitřní stínění nabízí široké možnosti, jak si lze zastínit interiér. Mezi nejznámější typ vnitřního stínění patří zejména vertikální a horizontální žaluzie, které jsou cenově dostupným stíněním. Navíc si je lze vybrat v mnoha barevných variantách, takže se skvěle uplatní v každém interiéru. 

Další typ interiérového stínění představují látkové žaluzie plisé, textilní roletky a textilní roletky den noc, které nachází v současné době využití v mnoha moderních interiérech.  Nejen, že poskytují kvalitní zastínění, tak vypadají v interiéru velice elegantně.Poslední typ interiérového stínění pak představují bambusové roletky a dřevěné žaluzie, které představují přírodní typ stínění. Předností bambusových roletek a dřevěných žaluzií je také vysoká odolnost.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button