Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Jak pečovat o vlasy v mrazivém počasí? Pomůže jednoduchá věc!

Naše koruna krásy trpí zejména v zimním období. Podle odborníků si nejvíc uchráníme vlasy pokrývkou hlavy. Jenže nošením čepice se zase nevyhneme problému mastných vlasů. Zde je pár  rad, jak dát pýše hlavy doping a zdravý vzhled i v třeskuté zimě.

Položila jsem pár otázek své kadeřnici. Zde jsou otázky a odpovědi:

Vlasy jsou v zimě vystaveny nízkým teplotám, mrazu i větru, což se na nich viditelně podepíše. Jak je můžeme před těmito nepříznivými faktory chránit? 

V zimě nic speciálního neexistuje. Důležité je nevycházet ven ještě s vlhkými vlasy po koupeli či po sportu.

Pomůže nám nošení čepice, případně jiné módní pokrývky hlavy?

Pokud jde o tepelný komfort, tak jistě, to je důležité. Naopak, při neustálé manipulaci nahoru – dolů riskujeme nachlazení. Neexistuje žádný recept v péči o vlasy v zimním období. Důležité je spíše to sekundární teplo, mít hlavu v teple.

Nošením čepice se však vlasy často mastí, čímž vzniká nežádoucí efekt. Dá se tomu nějak předejít?

V zimě to je normální, maštění vlasů však není pravidlem. Důležitý je také výběr vhodného materiálu, z kterého je čepice vyrobena. Co se týče maštění vlasů, nemusí to být jen od čepic, je to spíše problém nevhodného šamponu a techniky mytí hlavy. Pokud se tyto věci zanedbají, může se zdát, že čepice to ještě umocní.

Jaké jsou tedy správné triky a postupy při mytí vlasů? Pomůže masáž hlavy, střídání studené a teplé vody?

Studená voda vždy jen prospěje. Masáž pokožky doporučuji jen ženám, kterým se nadměrně nemastí vlasová pokožka. Co se týče šamponu, ten by měl člověku vonět a hlavně sedět, aby z něj neměl lupy. Rovněž můžeme použít i vlasový balzám nebo masku. Nikdy je nedáváme přímo na pokožku, je třeba je vetřít pouze do vlasů. Po umytí vlasům pomůže, když si vodu z nich odsajeme ručníkem a hned vyfénujeme. Ne však jen tak halabala. Teplým vzduchem sušíme vlasy ve směru od pokožky hlavy dolů, čili tak, jak přirozeně rostou. Tehdy se vlasy stanou tvárnějšími a budou vypadat úžasně.

Vlasy je také dobré alespoň čas od času nadopovat. Jak a čím? Dozvíte se v dalším článku.

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button