Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Jak předcházet deformovaným chodidlům? Volbou kvalitní obuvi

Deformovaná chodidla jsou čím dál častější nejen u předškoláků. Jak těmto problémům předcházet? Pomůže kvalitní dětská obuv. Vad dětských nohou přibývá. Děti nejčastěji trápí především ploché nohy a vybočené malíčky. Zabránit těmto problémům se přitom dá poměrně jednoduše – výběrem kvalitní dětské obuvi.

Nejčastější vady nohou

Problémy mohou začít poměrně nenápadně. Pokud si vaše dítě stěžuje na bolest nohou, rozhodně to nepřehlížejte. Není ale potřeba hned panikařit. Nejprve se přesvědčte, jestli nejsou příčinou příliš těsné punčochy nebo obuv. Ta totiž nemusí správně fixovat, případně má špatnou velikost nebo je vyrobena z nevhodného materiálu.

Pokud ani punčochy, ani boty nebudou příčinou problému, dětskou nožičku důkladně prohlédněte. Všímejte si především tvaru a symetrie plosky nohy. Pokud si všimnete nepřirozeně deformovaných prstů, otlaků či mozolů, raději navštivte lékaře. Zdravé chodidlo by totiž mělo být obloukovitě vyklenuté bez výše zmiňovaných problémů.

Jak vybrat kvalitní boty?

Vady nohou mohou napravit vhodné cviky a rehabilitace. Pokud ale těmto problémům chcete úplně předejít, pořizujte vašim dětem pouze kvalitní dětské botičky. Při výběru je zásadní především velikost. Dávejte pozor na to, aby bota dobře držela na nožičce a poskytovala jí dostatečnou oporu. Nezapomínejte ani na nadměrek, který by měl činit 1 – 1,5 cm. Důležitější než tabulkové velikosti je ale především pocit vašeho dítěte. Pokud mu bota dokonale sedí a cítí se v ní pohodlně, nadměrek není potřeba.Stejně důležitý je i materiál. Kvalitní botičky pro batolata jsou často vyráběny rukavičkářské kůže, ale i některé syntetické materiály dokážou nabídnout stejně dobré vlastnosti. U starších dětí se vyhýbejte podpatkům, které mohou mít negativní účinky na rozvoj nohy i v pokročilejším věku.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button