Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Jak připravit své dítě na přijímačky na osmileté gymnázium? Včasná příprava je důležitá

Konec letních prázdnin je tady a s ním také začátek nového školního roku. Pokud chcete, aby vaše dítě nastoupilo od příštího roku na gymnázium, pak nastal nejvyšší čas zahájit přípravu na přijímačky z českého jazyka a matematiky, jež budou vaše dítě během dubna čekat. V tomto případě se rozhodně nevyplácí nechat přípravu na poslední chvíli. A jak můžete své dítě nejlépe připravit? 

Udělejte si plán přípravy 

Přijímačky z matematiky a českého jazyka každoročně sestavuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání – CERMAT a jsou pro zájemce o studium na gymnázium povinné. Jedním z důležitých úkolů, které vás jako rodiče čeká, je tvorba plánu neboli harmonogramu přípravy. U přijímaček je důležité udělat si plán přípravy, který by měl zahrnovat veškeré učivo, jež přijímačky obsahují. V rámci tvorby plánu si tak zjistěte vše co testy na přijímačky CERMAT obsahují. 

Vyberte si nejvhodnější učební materiály

Důležitou součástí přípravy jsou také kvalitní učební pomůcky, proto své ratolesti pořiďte kvalitní učebnici, která bude zahrnovat vše, co by měl žák ovládat. Případně můžete pro své dítě zvolit i soukromé doučování anebo zakoupit internetový kurz, který ho přípravou provede za vás. Myslete i na to, že gymnázium doplňuje přijímačky CERMAT o další požadavky, takže se podívejte na webové stránky konkrétního gymnázia. Vliv na přijetí může mít například účast na olympiádě, jazykové schopnosti žáka apod. 

Natrénujte zkouškovou situaci

Velice častou příčinou neúspěchu u zkoušek bývá stres a nervozita dítěte. Není žádnou novinkou, že přijímačky se obecně považují za velmi stresovou situaci. Nehledě na to, že jde o první velkou zkoušku, se kterou se dítě setkává. Příprava na přijímačky by tak měla obsahovat cvičné testování. V tomto ohledu je tak vhodné zajistit dítěti přijímačky nanečisto, které zahrnují nejen přípravu, ale také simulaci reálných zkoušek. Díky přijímačkám nanečisto tak bude dítě při ostrém testování méně nervózní a zajistí si lepší výsledek.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button