Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Jak strávit volný čas v jižních Čechách? Co třeba na vodě!

Jižní Čechy jsou jednou z nejhezčích oblastí v naší republice. Kolem hranic se pyšní Šumavou s nádhernými ledovcovými jezery i pralesy, zatím co ve svých vltavských nížinách naopak nabízejí spoustu úrodných rybníků a zlatonosných řek, říček a potoků.

Mezi těmi všemi krásami se ale skýtá i velice oblíbená možnost turistiky, která patří mezi nejpopulárnější. A tou je vodáctví. Vodáci mají zrovna v České republice opravdu dlouhou historii, takže se není čemu divit, že spoustu výborných lokalit a dostatek kvalitního zázemí najdete právě zde na jihu, kde je vodním tokům tak moc dobře.

Vydejte se na jízdu od hranic

Jedním z měst, které vám nabízí možnost vyrazit na vodu už od samotných hranic mezi Českou republikou a Švýcarskem, je město Vyšší Brod. Jedná se o historické městečku s dlouhou tradicí, které dokonce obsahuje i hezké historické centrum. I mimo vodáctví je tak zajímavým místem, kde jeden večer rozhodně nebude na škodu. Hlavní atrakcí je tady ale pro nás půjčovna lodí Vyšší Brod, kde máte možnost nabrat svoje plavidlo a vyrazit po toku směrem do srdce jižních Čech.

Zastávka v jednom z nejhezčích měst republiky

Historická města, která to mají blízko k vodním meandrům, jsou většinou opravdu krásným a malebným místem. Na západě Čech je to například Loket nad Ohří, ale na jihu Čech je to jedno z nejhezčích měst, které můžete u nás navštívit. Ano, je to oblíbený Český Krumlov. Městečko s nádherným centrem, krásným hradem, a ještě k tomu zasazené v nádherné přírodě, je jednoduše turistické lákadlo. Pro vodáky je zde navíc půjčovna lodí Český Krumlov, kde můžete nechat loď na souši a doplnit síly.

Vzhůru směrem na sever!

Výhodou jižních Čech je především to, že je řeka Vltava jednou z nejdelších a nejvodnatějších řek u nás. Táhne se až do Prahy a po cestě se slévá s celou řadou dalších řek, jako kupříkladu s Malší nebo s Otavou. Všudypřítomná půjčovna lodí Vltava vám tak dává možnost prohlédnout nejedno úžasné místo po jednom z největších toků u nás. Na své si tak přijdou milovníci rychlých výjezdů, ale také týdenních akcí, plných zábavy a adrenalinu.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button