Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Jak vybrat ty nejlepší první botičky pro vaše dítě?

Kvalitní obuv je naprosto zásadní pro rozvoj vašeho dítěte. V tomto článku vám tedy prozradíte, na co si dát při výběru prvních botiček pozor.

První krůčky udělají radost snad každému z rodičů. Kromě radosti jsou ale první krůčky spojeny i s několika povinnostmi. Mezi ně patří i výběr kvalitních prvních bot. Jak tuto proceduru nepodcenit? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Je lepší chůze naboso? 

Kvalitní dětské botičky jsou naprostý základ. Důležité ale je, abyste je vašemu dítěti nenasazovali dříve, než je to nutné. Pokud byste totiž boty navlékli dítěti příliš brzy, mohlo by to negativně ovlivnit jeho zdravý vývoj. Především co se týče chůze a rovnováhy, která se nejlépe buduje při chůzi naboso. 

Pro zdravý vývoj vašeho dítěte tedy raději vsaďte na barefoot capáčky. Pokud byste totiž vašemu dítěti pořídili pevné boty příliš brzy, mohlo by dojít k nepříjemným zdravotním problémům. Mezi ty patří například deformace nohy. Kosti malého dítěte jsou totiž stále chrupavčité a velice dobře tvárné. Pevné boty pro první krůčky tedy rozhodně nejsou dobrou volbou.

Pozor na materiál i velikost boty

Jak tedy vybrat kvalitní první boty? Dejte si pozor především na materiál a pružnost podrážky. Materiál by měl být dostatečně tvárný a prodyšný. Podrážka by zase měla být pokud možno co nejlehčí a pružná. Těžká a silně polstrovaná podrážka totiž bude zbytečně překážet ve zdravém rozvoji chůze. Malé dítě totiž potřebuje cítit různé povrchy a rozvíjet tak svoje vjemy a reakce. Jestliže mu tuto možnost seberete, vezmete tak dětem i jejich přirozenou radost z pohybu a možná jim i zaděláte na zdravotní problémy.

Statistiky totiž uvádějí, že 98 procent dětí se rodí se zdravou nohou, ale jen 20 % z nich si ji udrží zdravou až do dospělosti. Kromě výše zmiňovaných vlastností proto nepodceňujte ani velikost. Pořiďte jim takové boty, které budou kopírovat tvar jejich nohy a nabídnou i dostatečný nadměrek. Dětská noha totiž vyroste v průměru o 1 mm za měsíc. Bez nadměrku by tak mohlo snáze docházet k deformacím.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button