Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Jak vybrat vhodné barvy oblečení podle typu postavy?

Aby vám oblečení slušelo, nestačí vědět, po jakém střihu sáhnout. Důležité je i vybrat správnou barvu nebo vzor. Jak na to? Prozkoumáme typy ženských postav a to, co jim sluší nejvíc. 

Širší boky a stehna, úzký pas – postava typu hrušky

Jestli máte širší boky a stehna v kontrastu s užším pasem a kulatými rameny, pak máte postavu typu hruška. Když přibíráte na váze, tuk se ukládá zejména v dolní části těla.  

Abyste vytvořila zdání souměrnějších mír, vaším úkolem je odvést pozornost od širokých boků a upozornit na útlý pas. Jak na to?

  • Výrazné, zářivé barvy a potisky noste na horní části těla. Přitáhnou oko pozorovatele tam, kam chcete. 

Pro rok 2022 jsou v módě barvy jako sytě oranžová (odstín manga a mandarinky), fuchsiově růžová nebo levandulová. Jestli hledáte něco „konzervativnějšího“, zkuste neutrální odstíny – například čistě bílou nebo béžovou. Ze vzorů vyzkoušejte například tzv. pied de poule print (připomíná stopu krávy) nebo úzké svislé proužky. 

  • Tmavší barvy opticky zúží široká stehna a boky. Využijte je i pro plavky a spodní prádlo. 

Klasikou je černá, ovšem i tmavá šedá nebo čokoládově hnědá bude vypadat moc hezky. Na spodní části těla se raději vzorům vyhněte. Plavky doporučujeme v tmavší barvě, nebo si pořiďte světlou podprsenku a tmavé kalhotky. 

Souměrná ženská silueta do X – postava přesýpací hodiny

Postava přesýpacích hodin má souměrnou siluetu s úzkým pasem a boky ve stejné šířce jako ramena. Které barvy oblečení zvolit?

  • Jelikož máte souměrnou postavu, není potřeba nic zakrývat. Přesto bychom doporučili zejména v horní oblasti světlejší barvy, abyste upozornila na své přednosti – tedy úzký pas a ramena. Světlé volte klidně i spodní prádlo a plavky.

Vyzkoušejte módní odstíny veri peri, fuchsiovou nebo kanárkovou. Umírněnější trendy odstíny jsou například čistě bílá. Ze vzorů vyzkoušejte zvířecí printy nebo inspiraci přírodou. 

  • I dolní část ale můžete obléct do světlejších barev a výrazných vzorů. Nebojte se ukázat, že jste dobře stavěná. 
  • Nebo vsaďte na klasiku a jděte do tmavých kalhot a sukní. Zkuste tmavší plavky se zajímavým vykrojením nebo výstřihem, třeba ve stylu Bardot. 

A jaké odstíny pro spodek? Krémová, béžová, karamel. Ale i výrazná kobaltová nebo čokoládová udělají skvělou službu. Co se vzorů týče, zkuste Burberry print nebo drobné kytičky (tzv. liberty print). 

Tuk se ukládá na bříšku, zato máte štíhlejší nohy – postava typu jablko

Máte postavu typu jablko? Poznáte to tak, že jste nejširší právě v oblasti pasu a břicha. Protože se do těchto partií ukládá většina tuku, nemáte jasně definovaný pas. Co s tím?

  • Tmavé barvy v horní oblasti vám pomůže zamaskovat větší bříško. Nezapomeňte na vzory – diagonály a velkoformátové printy zakryjí problematické partie.

Do společnosti a do práce vsaďte na neutrální barvy jako jsou různé tmavší odstíny hnědé nebo na klasickou černou. V roce 2022 je trendy tmavá šarlatová nebo kobaltová, tedy výrazná tmavá modrá. I ty vám udělají dobrou službu. 

Co se plavek týče, pořiďte si jednodílné v tmavší barvě. Nebo zkuste výrazné vzory. Uvidíte, že vás v oblasti bříška opticky zeštíhlí. A navíc necháte vyniknout nohy, které jsou vaší předností. Co takhle dotyk džungle? Třeba velkoformátové listy. Nebo velké vzory ve stylu orientu či nestárnoucí puntíky. 

Boky stejně široké jako ramena, nevýrazný pas – postava typu obdélník

Obdélník trochu připomíná chlapeckou postavu. Zejména jestli jste hodně štíhlá. Vaším úkolem je vytvořit zdání křivek tam, kde nejsou. Tedy vytvarovat oblast boků a opticky definovat pas

  • Tmavé barvy doporučujeme zejména v oblasti pasu, případně na celou horní oblast těla.

Jaké jsou vaše barvy? Černá, tmavě hnědá, modrá nebo šedá. Ale i tmavě červená. Vsázejte buď na colorblocking, který právě do oblasti pasu přinese tmavší element. Nebo si vypomozte páskem. 

Šikovné jsou i strategicky umístěné vzory, například velkoformátové potisky na bocích a prsou atd. Zkuste si pořídit vzorované plavky či plavky s vykrojením. 

Tmavý, přiléhavý a dobře strukturovaný top vás zeštíhlí a pomůže definovat pas. Toho nakonec dosáhnete i s vhodně zvoleným spodním prádlem, např. tvarovacím body atd. 

  • Světlé barvy noste na horní i dolní části těla. Ale ne v oblasti pasu.

Vyzkoušejte trendy zářivě oranžovou, žlutou nebo saturovanou zelenou. Jemnější odstíny jako je karamel, béžová nebo krémová jsou dobrou volbou pro kostýmky do práce ale i pro spodní prádlo. 

Široká ramena, silueta do V – postava obrácený trojúhelník

Atletická silueta obráceného trojúhelníku. Máte široká ramena, útlé boky a nevýrazný pas? Štíhlé nohy jsou vaší největší předností. S horní části těla si musíme trochu pohrát, abyste vytvořila křivky tam, kde nejsou. 

  • Přitáhněte pozornost k nohám pomocí světlých a zářivých barev nebo vzorů.

Pokud rozumíte módě a stylu, tak se pro rok 2022 vybavíte sukněmi a kalhotami v barvách jako je veri peri, levandulová, krémová, máslově žlutá či fuchsiová. Obdobný efekt budou mít i výrazné vzory. Inspirujte se módními moly, které letos ovládly zvířecí vzory, šachovnice, květiny, ale i printy imitující batiku. 

  • Co se vrchní oblasti týče, doporučujeme nosit kousky vždy o něco tmavší než v dolní části. Zúžíte tím ramena. 

Zkuste neutrální barvy v tmavším provedení, kobaltovou nebo tmavě zelenou. Vyhýbejte se vzorům v oblasti ramen a výstřihu. Jen by vás rozšířily a upozornily na široká ramena.

Jestli se rozhodnete pro šaty nebo plavky ve světlých barvách, hledejte takové kousky, které mají detaily nebo vzory v oblasti boků. Přidáte tak opticky „objem“ tam, kde žádný není a vykouzlíte si ženské křivky. 

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button