Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jak začít s motocrossem

Motocross a enduro patří v Česku mezi oblíbené sporty. Vůně benzínu, adrenalin, ale také přátelská komunita je pro většinu mužů (ale i mnoho žen) důvodem, proč tomuto náročnému sportu propadnou.

Motocross je velmi náročný sport, proto je ho vyhledávají spíše mladí lidé, ovšem není výjimečné, že se mu lidé začnou věnovat i v pozdějším věku. A věřte nebo ne, jsou z nich úspěšní závodníci. Věk není tak velký problém, jak se o učení motokrosu traduje.

Motocross není pro padavky

Motocross je terénní motocyklový závod provozovaný na uzavřených kruzích, z toho důvodu nemusí motorky splňovat všechna povinná kritéria pro jízdu na silnici. 

Není žádným tajemstvím, že motocross patří mezi nebezpečné sporty, fyzická zranění jsou obvyklá, ovšem k lámání kostí dochází výjimečně. Mnozí mladí závodníci a nadšenci do motocrossu sní o dráze profesionálního závodníka, což je v pozdějším věku méně pravděpodobné. I když je pro někoho motocross „koníčkem“, měl by mít o tomto náročném sportu stejné znalosti jako profesionální závodník. Znát součásti motorek, vědět, co je ojnice, rozeta, polepy, traxy apod. Primárně důležité je znát všechny tipy a triky nejen pro rychlou jízdu, ale především pro bezpečnost.

Fyzická zdatnost je důležitější než věk

Ještě více než na věku záleží na fyzické zdatnosti jezdce. Není neobvyklé, že dvacetiletý muž, trávicí čas u telefonu a počítače nestačí na trati padesátiletému jezdci, který se stará o svou kondici a fyzické zdraví.

Dirt bikes jsou fyzicky náročné, zvláště když děláte motocrossové kousky. Pokud se chcete naučit jezdit na motocrossu, ale nejste fyzicky v relativně dobré kondici, zapracujte nejprve na tom, abyste získali lepší a štíhlejší tělo. Když nejste fyzicky fit, nemůžete jednoduše manévrovat na tratích.

Jízda po ulicích a učení se motocrossu jsou dvě různé věci. Pokud jste nikdy předtím nedělali motocross, doporučujeme vám začít tím, že budete zkušené motocrossaře sledovat. 

Když se rozhodnete pořídit si vlastní motorku, dbejte na výrobce doplňkových a náhradních dílů, mezi kvalitní patří například Husqvarna, díly objednávejte na dypree.cz.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button