Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jak zařídit pokoj pro miminko? 

Zjistili jste radostnou novinu, že vás bude doma více? Gratulujeme! V následujícím článku vám poradíme, jak zařídit pro nový přírůstek pokojíček.

Jestliže jste už začala googlit informace o pokojíčcích pro miminko, pravděpodobně máte rozporuplné pocity. Zhruba polovina matek vám na internetu tvrdí, že dítě pokoj nepotřebuje, protože bude spát a vlastně i bdít u vás na prsu. Druhá polovina zase nedá na vlastní pokojíček dopustit a sdílí roztomilé fotky. Jediná správná cesta neexistuje. Záleží jen na vás a vašem miminku, co vám bude vyhovovat. Pokud máte volný pokoj a pro miminko ho chcete zařídit, směle do toho. Poradíme vám, jak na to, i když nemáte prostoru nazbyt. 

Dětská postýlka

Základ vybavení dětského pokojíčku je prostor na spaní. Svou funkci splní klasická obdélníková dětská postýlka se šprušlemi. Dnes však existují i speciální rostoucí dětské postýlky, které mají nejprve tvar malého kruhu či oválu a postupně se zvětšují až do batolecí velikosti. 

Tip:

Pokud máte větší dům či byt, užijete i dvě postýlky. Jednu větší dřevěnou v pokojíčku a druhou menší, ideálně s kolečky, kterou si s sebou budete moct vzít do obýváku nebo do ložnice. 

Pro novorozence využijete místo postýlky také tzv. mojžíšův koš, ve kterém ho můžete přenášet a který si můžete postavit přímo vedle postele, abyste nemusela vstávat kvůli každému zakňourání. 

Kojící křeslo

Jestliže trváte na tom, že děťátko bude spát ve svém pokojíčku, doplňte ho o pohodlné polohovací křeslo nebo velkou postel pro sebe. Bude se vám hodit na kojení nebo krmení z láhve. Minimálně, když je nemocné nebo po pádu na hlavu, by dítě z bezpečnostních důvodů nemělo spát samo v místnosti. 

Přebalovací pult 

Stejně jako se zkušené matky neshodnou na problematice postýlek, neshodnou se ani na přebalovacích pultech. V konečném důsledku miminko opravdu potřebuje jen mléko, ale proč si tu péči neusnadnit a nezpříjemnit. Přebalovací pulty mají jednu nespornou výhodu. Nemusíte se k nim ohýbat, což prostě po císařském řezu i dlouhém porodu oceníte. 

Prvních několik měsíců se miminko neumí otočit a použití přebalovacího pultu je bezpečné. V dalších měsících už záleží na povaze dítěte, ale jsou děti, které se nechají na pultu přebalit ještě ve 2 letech. Jestliže si nejste jistí, jestli potřebujete samostatný kus nábytku, pořiďte si klasickou komodu, kterou využijete na oblečení a hračky tak jako tak a nahoru umístěte přebalovací podložku. 

Jakmile pořídíte tyto velké základní kusy, začněte se věnovat výběru barev a dekorací, u kterých se rozněžní nejeden člen rodiny. 

Zdroj: https://www.nabytek-interior.cz/clanek/jak-zaridit-detsky-pokoj-rozdelte-ho-na-3-zony

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button