Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Vzdělání

Jaké barvy použít při malování obrazů? 

Malování se v posledních letech těší velké popularitě lidí. Propadli jste kouzlu malování a chtěli byste se tomuto koníčku více věnovat? Pak vás čeká důležitý úkol, a to výběr správného malířského média, jelikož jednotlivé druhy barev se hodí k malování něčeho jiného. Mezi nejrozšířenější malířská média patří především akvarelové, temperové, akrylové a olejové barvy. A v čem se tyto barvy liší? 

Akrylové barvy nabízí mnoho kreativních možností

Akrylové barvy patří v současné době mezi velice oblíbené malířské médium, jelikož umožňuje malbu na široké spektrum podkladů. Akrylové barvy lze využít pro malování plátna, papíru či kamenů. Díky tomu dokáže nabídnout mnoho kreativních možností. Navíc se jedná o vodou ředitelné barvy, takže práce s nimi není vůbec složitá. Jejich předností je také vysoká krycí schopnost a voděodolnost po zaschnutí. Vzhledem k rychlému schnutí je však třeba u akrylových barev dbát na včasné vymývání štětců, aby nedošlo k jejich poškození. 

Olejové barvy vytváří skvělé efekty

Olejové barvy patří mezi vysoce kvalitní malířské médium, na které nedá dopustit mnoho umělců. Jejich hlavní předností je dlouhá životnost a možnost vytvořit opravdu skvostné dílo. Olejové barvy totiž dokáží vytvořit skvělé efekty a propojit různé barevné odstíny. Práce s olejovými barvami je však obtížná, jelikož při práci s nimi je třeba využít ředidel. Při malování s tímto typem barev je tak potřeba zajistit dobře větratelný prostor. Olejové barvy jsou charakteristické také delší dobou schnutí. 

Temperové barvy se snadno používají

Posledním hojně využívaným malířským médiem jsou temperové barvy. Temperové barvy zná jistě každý ze školy. Práce s nimi není nikterak složitá, jelikož jsou ředitelné vodou a disponují celkem vysokou krycí schopností. Práci s temperovými barvami zvládne opravdu každý. Po zaschnutí je lze navíc znovu zředit vodou, takže lze při malování doladit správný barevný odstín. Při výběru temperových barev je však třeba dbát na jejich kvalitu, která se může různit. Mezi kvalitní patří například koh-i-noor tempery

Akvarelové barvy se hodí pro abstraktní umění

V posledních několika letech se velké popularitě těší také akvarelové barvy. Tento typ malířského média je založený na vodní bázi, takže se s nimi dobře pracuje. Oproti ostatním barvám jsou však charakteristické nízkou krycí schopností. Vhodné jsou především pro vytváření abstraktního umění. Skvěle se hodí například pro malování oblohy a přírody.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.
Back to top button