Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jaké výtvarné potřeby jsou potřeba pro malování olejovými barvami?

Olejomalba patří mezi velice oblíbené malířské techniky, jejíž historie sahá až do 15. století. Malování olejovými barvami se velice rychle rozšířilo a mnoho malířů na ně nedá dopustit ani v současnosti. Olejové barvy totiž umožňují malování mnoha způsoby a zaručují jedinečný výsledek. Chtěli byste si také vyzkoušet malování olejem? V tom případě je tento článek určený právě vám. 

Pomůcky pro malování olejovými barvami 

Při malování olejovými barvami budete potřebovat nejen olejové barvy, ale také řadu pomůcek. Oproti malování s jinými druhy barev je třeba vybavit svůj „kufřík“ větším množstvím pomůcek. Mezi základní pomůcky, bez kterých se rozhodně neobejdete, patří především kvalitní štětce na malování obrazů a paleta na míchání barvy (vhodná je především dřevěná paleta). Při práci s olejovými barvami se také neobejdete bez ředidla, lněného či jiného oleje, malířského média a závěrečného laku.

Vhodný podklad je základ

Důležitou součástí při malbě olejovými barvami je také vhodný podklad. Nejčastější využití u olejových barev nachází především malířská plátna. Na trhu je k dostání velké množství pláten. Při výběru plátna je tak třeba zohlednit zejména jeho velikost a kvalitu. Mezi kvalitní malířská plátna patří například plátna vyrobena z mixu bavlny a lnu, jež jsou navíc cenově dostupná. Vybrat si můžete malířské plátno s rámem i bez rámu dle svého uvážení. 

Malířský stojan poslouží nejen při tvorbě

Důležitou součástí výbavy při malování olejovými barvami je také malířský stojan, jelikož olejové barvy schnou i několik týdnů. Vždy závisí na použité síle vrstvy a přísadách. Malířský stojan zajistí, že nebudete muset se svým obrazem nijak manipulovat a budete plátno moct nechat pořádně proschnout. Malířský stojan vám samozřejmě poslouží i při samotné tvorbě a závěrečných úpravách, jako je lakování povrchu.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button