Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Péče o tělo

Jaký je vhodný make-up na mastnou pleť?

Mastná pleť často představuje výzvu z hlediska výběru vhodného make-upu, jelikož je třeba zabránit lesknutí pleti a ucpávání pórů. Navíc mastná pleť často sebou nese sklon k tvorbě akné, černých teček apod. V boji proti těmto problémům se tak mnoho žen uchyluje k agresivním přípravkům, které však mohou paradoxně způsobit ještě větší produkci kožního mazu. Jak tedy správně pečovat o mastnou pleť a zároveň dosáhnout perfektního vzhledu s pomocí make-upu?

Vyvarujte se těžkému make-upu

Pokud máte mastnou pleť, pak se rozhodně vyhněte těžkým a hutným make-upům, které mohou pleť ještě více zatížit a způsobit ucpané póry. Místo toho volte lehké a produkty, které umožní pleti dýchat a nezatěžují ji.

Make-up na mastnou pleť by měl být stejně lehký jako krém. Sáhněte po texturách, které se snadno nanášejí a neucpávají póry. Důležité je vybírat make-up s přívlastkem „zmatňující“, což naznačuje, že je určen speciálně pro mastnou pleť. Ideální volbou je zejména minerální pudr, který vytváří na pleti jemnou vrstvu. S lehkým make-upem se zmatňujícími vlastnostmi budete mít pocit svěží pleti po celý den, aniž byste museli obnovovat make-up opakovaně.

Myslete na pravidelné čištění pleti

Pokud máte mastnou pleť, pak byste také neměli zapomínat na pravidelné čištění pleti každý večer, abyste odstranili nečistoty, přebytečný olej a make-up. Používejte jemné čistící produkty, které nevysušují pleť a nepodráždí ji. Vhodná je například čisticí pěna na obličej. Pravidelné čištění pomáhá udržovat póry čisté a zabraňuje vzniku akné a dalších nedokonalostí. Po čištění pak pleť hydratujte pomocí lehkého a nemastného hydratačního krému, který dodá vaší pleti potřebnou vlhkost a minimalizuje produkci kožního mazu.

Hydratace pleti je důležitá

Důležité je používat hydratační krémy speciálně formulované pro mastnou pleť, které dodají potřebnou hydrataci bez zbytečného maštění. Vhodnou volbou jsou například krémy s vitaminem E, které skvěle působí i proti stárnutí pleti. Pravidelným používáním vhodných produktů a správnou péčí můžete udržet mastnou pleť v rovnováze a dosáhnout bezchybného vzhledu po dlouhou dobu.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button