Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Jste začínající malíři? Bez těchto pomůcek se rozhodně neobejdete!

Ačkoliv lidí, kteří mají silnou zálibu v kresleném umění, je stále méně, tak tu mezi námi pořád jsou. A jsou to praví umělci, kteří si přejí svoje představy a myšlenky vyobrazovat jen v těch nejlepších barvách a tvarech, které si umí představit. 

Není to ale jednoduché. Přijít a začít jen tak kreslit pravé obrazy. Ačkoliv za sebou můžete mít sebedelší průpravu z různých kreslících technik, tak je čistokrevné malířství rozhodně posunem o další úroveň výš. V dnešním článku se rozhodně nedočtete, jak máte kreslit. Ale zjistíte, bez čeho se u kvalitního kreslení rozhodně neobejdete.

Plátno jako materiál mistrů

Ačkoliv se každý učí na mnohem levnější a dostupnější materiály, tak by v určitém bodě svého malířského života měl dojít ke kreslení na čistokrevné plátno. Všeobecně se totiž malířská plátna považují za druh materiálu, který dokáže celému obrazu přinést ještě velice důležitý efekt navíc. Nemá takovou tendenci vsakovat vodu a barvy. To znamená, že tak originální odstín barvy neztrácí svůj odstín. Zároveň je ale zajímavým efektem i samotný povrch plátna, který dělá na každém obraze neopakovatelnou mozaiku.

Pořiďte si kvalitní stojan

Bez ohledu na to, jaký formát kreslíte, budete potřebovat rozhodně kvalitní malířský stojan. Jen ten je totiž možností, jak můžete svoje výkresy nastavit přesně, tak jak potřebujete. Na rozdíl od celé řady eventualit, jsou navíc klasické malířské stojany mnohem stabilnější. Profesionální stojany mají mimo svého výchozího nastavení rovněž i možnosti různě měnit sklon, výšku či dokonce orientaci obrazu. Díky tomu tak mají v moci dostat vás do dokonalého komfortu, po celou dobu vašeho kreslení.

Jakou techniku chcete zvolit?

Při přechodu na plátno byste rozhodně neměli zkoušet okamžitě zcela nové věci. Ona jen změna materiálu jako takového, dokáže velké divy. Mohlo by se tak jednoduše stát, že se namísto zlepšovaní a sžívání s plátnem, budete víc starat jen o to, jak ovládnout novou techniku. A to je opravdu špatně! Pokud si přejete dorazit do řad kvalitních malířů, tak se vám zajisté budou líbit olejové barvy. Ty patří mezi jednu z nejoblíbenějších technik.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button