Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Kam v Česku do termálních lázní?

Sychravé podzimní dny přímo lákají k tomu, abychom se naložili do teplého bazénu a nechali o sebe pečovat. Česko je zemí lázní, a tak určitě nebudete mít problém vybrat si zařízení, kde se o vás opravdu královsky postarají.

Podzimní pobyty v lázních jsou odpočinkem pro tělo i pro duši. Na své tělo necháte působit léčivou vodu a vrátíte se jako nový člověk. Pojďme se společně podívat, kam se vydat do termálních lázní v Česku.

Termální centrum v Lázních Teplice

Za návštěvu stojí Lázně Teplice, v lázeňském domě Beethoven tam totiž najdete přímo termální centrum. To znamená komplex nejteplejších bazénů s termální vodou v Čechách. Teplá voda tam pomáhá proti osteoporóze, je příznivá pro klouby a pohybový aparát. V Thermaliu jsou dva relaxační bazény s vodou zchlazenou z původních 41 °C na 35 °C. V dalším bazénu je teplota vody 29 °C. Jako ve správných lázních si zde samozřejmě užijete také masáže, saunový svět, Kneippův chodník a další procedury.

Čas si určitě udělejte také na prohlídku Teplic, jde o krásné město s řadou historických památek. Za každého počasí se tu dá najít bohaté sportovní a kulturní vyžití.

Termální park v Lázních Velké Losiny

Naprosto unikátním je Termální park Losiny. V 50. až 60. letech minulého století při svém vzniku bylo koupaliště napuštěné termální sirnou vodou. Dnes mí vnitřní i venkovní areál. Venku jsou 4 bazény a uvnitř dalších 5. Nechybí tobogány, jeskyně, vodní trysky, chrliče, divoká řeka. Lázně Velké Losiny nabídnou i ledovou komoru, tepidaria, relaxační místnost, masáž a spoustu druhů saun.

Velké Losiny se nachází v CHKO Jeseníky, takže kdyby bylo počasí pěkné, můžete se vydat do hor. Spousta k vidění je toho i ve městě, třeba ruční papírna či místní zámek.

Tak jaké lázně si vyberete vy? Dopřejte si relax a vraťte se do svých všedních pracovních dní plni energie.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button