Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Máte náladu pod psa? Pusťte se do meditace, pohrajte si s živým antidepresivem, vypněte mobil a počítač!

Je na čase, aby se zase objevilo sluníčko. Pošmourné počasí a koronavirová situace nikomu rozhodně nesvědčí. Negativní rozpoložení škodí tělu i mysli. Nemá cenu se v něm příliš dlouho utápět, protože to ničemu nepomůže. Předkládáme vám tři tipy na nenáročné relaxační metody, které vám udělají rozhodně dobře na duši i na těle.

Meditace, jóga, Pět Tibeťanů

Myslíte si, že pro vás meditace není? Že o ní nic nevíte, tak ji nemůžete praktikovat? Můžete! Stačí se totiž uvést do klidu a odehnat od sebe veškeré myšlenky. Je potřeba se v klidu posadit nebo položit a vnímat pouze sama sebe. Pokuste se úplně vypnout mysl, ignorovat okolí a jen tak „být“. Najděte si pro sebe chvilku alespoň třikrát týdně. Pokud ji najdete každý den, tím lépe. 

Mezi uvolňující techniky patří také jóga. Pokud se neodvažujete začít s ní sami, pusťte se do 5 Tibeťanů. Zvládnou je i starší a méně pružní jedinci. Návody na cvičení najdete třeba na internetu.

Živé antidepresivum

Pejsek, kočka, králík, potkan, morče nebo jiný domácí mazlíček zažene veškeré chmury. Aby vzrostla hladina oxytocinu a serotoninu, které jsou odpovědné za dobrou náladu a psychickou pohodu, stačí se pomazlit se svým chlupatým antidepresivem. Že doma žádného zvířecího mazlíčka nemáte? Nevadí! Dostatečnou dávku terapie vám poskytne i návštěva nejbližšího útulku pro opuštěná zvířátka. Děti vezměte určitě s sebou.

Rodinná pohoda a sounáležitost

Není to jen covid, který nám brání v osobním setkávání s přáteli a širokou rodinou. Mnoho z nás už dávno před ním dávalo přednost před opravdovým přátelstvím virtuálnímu životu.  Stávající situace nás k tomu přímo nutí. Společenský život, který funguje jako určitá forma psychoterapie a účinné antidepresivum, si musíme na nějaký čas odepřít. I přesto zkuste alespoň občas vypnout sociální sítě, o kterých odborníci tvrdí, že mohou být pro mozek přímo toxické. Zkuste se alespoň na část dne odpoutat od mobilů, počítačů a dalších technologických vymožeností. Začtěte se do dobré knihy, pořádně se vyspěte, povídejte si s dětmi, hrajte si s domácími mazlíčky, věnujte se svému partnerovi. Doufejme, že se současná situace co nejdříve k normálu alespoň přiblíží, což se projeví i na všeobecné náladě lidí. Držme si palce!

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button