Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Myslet pouze pozitivně? Není to tak jednoduché!

Možná právě teď zápasíte se svými problémy a starostmi, často i složitými. Jak by také ne, když stresu v práci i doma neustále přibývá a místo opravdového přátelství se spíše spoléháme na kontakty na sociálních sítích. Přes všechny příležitosti, znalosti a možnosti, které nám současná doba nabízí, se mnohdy cítíme méně šťastní. Nekonečné množství povinností a neustálý koloběh života bez potřebného odpočinku nám neumožňují těšit se z maličkostí a být spokojeni s tím, co máme, čeho jsme dosáhli.

Když se cítíte špatně

Návodů, jak porazit stres, jak se vymanit z vlivu negativních lidí nebo se vyhnout prokrastinaci, existuje celá řada. Bohužel, ne všechny skutečně pomohou, ne všechny jsou efektivní. Některé návody doporučují izolovat se od všeho negativního. Jenže tím se problém nevyřeší, nezmizí. I když izolace od negativních věcí může v některých situacích pomoci, spíše se problém pouze odloží. Život totiž nemůže být pouze pozitivní. Negativní věci k němu jednoznačně patří. Mnohem důležitější, než se vyhýbat negativním věcem, je umět je správně zpracovávat.

Nebojte se plakat

Potlačené a neprožité negativní myšlenky a pocity se často projeví jako psychosomatická či psychická onemocnění. Začíná to migrénami, bolestmi břicha, nespavostí, končí depresemi. Negativní myšlenky, postoje a v podstatě i mnozí lidé v našem okolí se škodlivě na zdraví projeví zejména tehdy, když je budeme potlačovat a ignorovat. Jedním z nejlepších prostředků úlevy, ba přímo katarze, je pláč. Zapomeňte na to, že slzy jsou považovány za projev slabosti! Dopřejte si je, kdykoliv to budete potřebovat. Pláč je považován i za účinnou strategii v boji proti syndromu vyhoření.

Přijímejte sebe i okolí i s negativními stránkami

Zkuste každou emoci (i tu negativní), kterou prožíváte, vědomě zachytit a procítit. Jedině tak se pohnete kupředu. I negativní emoce se vám totiž snaží něco povědět. Na jedné straně sice tyto emoce mohou způsobit utrpení, na druhé straně však díky utrpení (bolesti) zjistíte určité souvislosti: proč vás někdo hluboce urazil, proč vás ponížil. Možná si nakonec s ulehčením uvědomíte, že problém nemáte vy, ale ten, kdo vám negativní emoce přináší. Že je to právě on, kdo s něčím zápasí, a proto uráží vás. Díky neodsunutí negativní emoce, ale díky jejímu prožití, možná mnohem lépe pochopíte nejen sami sebe, ale i druhé.

Emoce jsou zde od toho, abychom s nimi vědomě pracovali, abychom je zpracovávali a svobodně se rozhodovali, jak s nimi naložíme. Pokud negativní emoce nejdříve důsledně zpracujete, druhého zbytečně neodsoudíte, neprávem na něho „nevyletíte“.

Staňte se sami sebou

Člověk by se měl naučit používat celou škálu emocí. Měl by umět zpracovávat emoce pozitivní i negativní. Právě to vede ke spokojenému životu. I negativní emoce jsou pro život důležité. S těmi pozitivními vytvářejí určitou rovnováhu a dávají signál, že se něco děje, že něco není v pořádku. Díky prožitým negativním emocím můžete leccos změnit, stát se sami sebou.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button