Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Na co si dát pozor v současné době kvůli výskytu COVID-19?

COVID-19 s námi byl dlouhou dobu v takovém měřítku, které nám bohužel neumožňovalo žít v pořádku a bezpečí, jak bychom si představovali. S výjimkou pracovních povinností se mezi největší tabu dostalo především samotné cestování. A to dokonce i v rámci samotné republiky.

Dnes už ale můžeme konečně znovu létat po celém světě. Stále je ale potřeba myslet na to, že jsou místa, kde je koronavirus aktuálním tématem. A nejdůležitější informace z této oblasti získáte právě v dnešním článku.

Kde je COVID-19 stále silné téma?

Pokud budeme cestovat po Evropě, tak se můžeme potkat s malými ložisky, která nijak neovlivňují turismus. Jenže jsou oblasti, jako je například Čína, kde do dneška není COVID-19 pod kontrolou. Zde je důležité mít se na pozoru už jenom proto, že onemocnění ve spojení s horší dostupností kvalitní lékařské péče hlavně v asijských zemích, může být hrozným rizikem.

Druhým důvodem, proč si dávat na tyto země pozor, je hlavně sledování příletů v ohledu kontrol bezinfekčnosti. Z Číny totiž mohou být požadovány testy, abyste prokázali, že se vracíte zpátky do České republiky nenakaženi touto nemocí.

Dostupné testy mějte vždy po ruce

Mít po ruce nějaké testy není od věci. Dnes už mohou antigenní testy ze slin probíhat víceméně v řádu několika málo minut, jsou široce dostupné za hodnoty v desítkách korun v lékárnách a vejdou se i do nejmenšího zavazadla do letadla. Z toho důvodu je tak dobré s sebou pro jistotu testy mít. A to hlavně proto, abyste mohli případně počítat s problémy okolo přijetí na let, nebo vstupu zpátky do země. Vše totiž i dnes může být občasným problémem.

Není test jako test

Ať už při odletu nebo návratu je naprosto zásadní myslet na to, že nejsou všechny testy hodnoceny zcela stejně. Typickým příkladem může být porovnání mezi PCR a antigenní testy z nosu. U PCR je mnohem větší přesnost díky tomu, že je z laboratorních podmínek. Také ale déle trvá a může být problematický. Některé země ale i dnes preferují práce PCR před klasickým antigenem. Proto se informujte u konkrétního ministerstva zahraničí i v tomto ohledu, abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button