Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Nechte si odstranit znaménka či nežádoucí výrůstky laserem

Odstranění znamének laserem je moderním postupem, který má pro pacienta řadu výhod. O jaké výhody jde a jak celý zákrok probíhá? To se můžete dozvědět na následujících řádcích. 

Jak se odstraňují mateřská znaménka a další kožní projevy?

K odstranění mateřských znamének a dalších kožních projevů indikují pacienta jednak důvody estetické, ale i zdravotní. Z nejzávažnějších komplikací, které mohou na kůži vyskytnout, se především jedná o zhoubný melanom. Proto je vhodné, aby lékař nejprve posoudil stav pokožky a provedl vyšetření speciálním přístrojem – dermatoskopem.

Kromě odstranění znamének laserem je možné tuto technologii zvolit i pro eliminaci pih a kožních výrůstků, bradavic nebo i pigmentových skvrn. K ošetření pokožky tímto způsobem se používají různé typy laserů. O adekvátním použití konkrétního přístroje vždy rozhoduje dermatolog. Především se u odstraňování znamének jedná o CO2 laser, jehož výhodou je vysoká přesnost zákroku

Jak probíhá odstranění znamének laserem?

Pro ošetřovaného je odstranění znamének laserem zákrokem, který ho jen minimálně zatěžuje. Samotné ošetření se provádí ambulantně a na místo zákroku je předem aplikována lokální anestezie, a to standardně v injekční formě, případně jako anestetická mast. Celý proces je tudíž zcela bezbolestný a zároveň laser velmi přesně cílí paprsek tam, kde je zapotřebí. 

Při odstranění znamének laserem tak nedochází k poškození okolní tkáně. Rána ve výsledku je jen drobného charakteru, nemá sklon k nadměrnému krvácení a nevykazuje ani zvýšenou tendenci k zánětům. Proto pacient po odstranění znamének laserem zpravidla ani nemá výraznější omezení. Po ošetření lékař může překrýt ránu náplastí nebo tekutým obvazem. Následně by měl pacient vyčkat spontánního zahojení, kdy se v místě nejprve vytvoří strup, který se po čase odloučí. Konkrétně při využití CO2 laseru zároveň kůže nemívá tendenci k jizvení.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button