Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Nosíte do práce vhodné spodní prádlo? Zkontrolujte si dress code!

Přestože ženy různých profesí na sobě nosí něco jiného, téměř všude musí oblečení splňovat požadavky zaměstnavatele. Ať už jste dělnice, lékařka nebo prodavačka, ověřte si, zda vaše spodní prádlo splňuje pracovní dress code. 

Když se každé ráno oblékáte do práce, určitě přemýšlíte o tom, zda je vaše oblečení vhodné do zaměstnání. Pokud nosíte uniformu nebo předepsané pracovní oblečení, máte ten výběr zdánlivě jednodušší. Ženy pracující v kanceláři občas trochu závidí, když už nevědí, jak sladit sukni s halenkou, aby je kolegyně zase nepomluvila. Jenže něco mají všechny pracující ženy společné. Rozhodují, jaké si do práce oblečou spodní prádlo. Správně byste měly dodržovat následující zásady. 

Druhy kalhotek k uniformě i business casual

U většiny žen v šatníku najdete různé kalhotky – bavlněné, syntetické, bikini, tanga i krajkové. Které si oblečete daný den, záleží na mnoha faktorech. Především na momentálním pocitu a svrchním oblečení.

Když to zobecníte, noste do práce stejné kalhotky jako kamkoliv jinam. Určitě nemusíte mít speciální pracovní kalhotky. Na druhou stranu byste v práci měla dodržovat určitá pravidla, která třeba doma řešit nemusíte. Při oblékání do práce myslete více než kdy jindy na původní smysl spodního prádla, které má:

  • plnit hygienickou funkci
  • zakrývat intimní oblasti na těle.

Proto volte takové kalhotky, které nebudou pod oblečením vidět. Rozhodně zapomeňte na barevná krajková tanga vykukující z bokovek. Stejně tak by se vám neměly rýsovat linie kalhotek na zadku. Jestliže preferujete klasický střih, od prosvítajících obrysů vás zachrání bezešvé kalhotky. Kdo nosí kalhoty nebo sukně z pevného tlustého materiálu, má vyhráno!

Vzhledem k tomu, že v práci trávíte 8, 12 nebo i více hodin, myslete na své pohodlí. Volte kalhotky vyrobené z prodyšných, přírodních materiálů nebo alespoň s takovou dotykovou vrstvou. 

Jestliže v práci sedíte, dejte si pozor, aby kalhotky a punčocháče neměly příliš těsnou gumičku. Být tolik hodin přiškrcená v pase totiž může vést k bolesti břicha, malátnosti, až k dlouhodobým zdravotním problémům. 

Naopak jestliže převážně chodíte, vyberte si takové kalhotky, které vám nebudou padat ani se přetáčet. Určitě nechcete pauzu trávit na záchodě vytahováním kalhotek z míst, kam slunce nesvítí. 

Sexy spodní prádlo: Nechte ho doma

Neberte pokyn, že sexy prádlo máte nechat doma příliš vážně. Jestliže vaše krajková podprsenka a titěrné kalhotky nebudou vidět pod oblečením a nebude vidět ani žádná intimní část těla, je všechno v pořádku. Některé ženy rády nosí sexy spodní prádlo, i když ho nikomu neplánují ukazovat. Stejně jako si myjí hlavu nebo lakují nehty pro dobrý pocit. I v ošklivém pracovním mundúru se pak cítí jako hvězdy. 

Barevné kalhotky a podprsenky: Záleží na okolnostech

Vhodné střihy a materiály spodních kalhotek do práce jsme už probrali. A jak je to s barvami? Opět platí, že nesmí být nic vidět. Takže ženy, které pracujete ve zdravotnictví, v kuchyni a jiných profesích s předepsaným bílým oděvem, máte jedinou šanci. A sice tělové spodní kalhotky. Všechny ostatní barvy budou pod bílou prosvítat a vypadat jako pěst na oko. 

Tip:

Co když máte menstruaci a nechcete si zničit tělové spodní kalhotky? A bojíte se protečení? Nebude to sice úplně nejpohodlnější, ale váš problém vyřeší, když si na své kalhotky, které nosíte při menstruaci, oblečete o číslo větší tělové kalhotky. Tím pádem budete mít dvojitou pojistku před skvrnami, nebude vidět vložku a můžete si obléct černé kalhotky pod bílé oblečení.

Nechci nosit podprsenku: Musím? 

V době pandemie jsme si zvykli na větší pohodlí spojené s pobytem doma. Většina žen doma podprsenku nenosí. Takže se s návratem do kanceláře potýkají s problémem si na ni zase znovu zvyknout. 

Ptáte se, zda musíte nosit do práce podprsenku? Podívejte se na to takhle. Nikdo v práci nemá právo vás svlékat ze svrchního oblečení a kontrolovat, jestli máte podprsenku nebo ne. Na druhou stranu společnost považuje za součást slušného a profesionálního vzezření žen zpevněná prsa bez vystupujících bradavek. 

Takže jestliže na vás není poznat, že podprsenku nemáte, tak to neřešte a nenoste ji. Jestliže to poznat je, záleží na vás, jak se vyrovnáte s tlakem společnosti. Pokud by vám zaměstnavatel doslova nařídil nosit podprsenku, pravděpodobně byste uspěla se stížností. V USA je zákonem zakázáno diskriminovat zaměstnance na základě rasy, náboženství i pohlaví. To znamená, že pokud by šéf nařídil nosit podprsenku, museli by ji nosit ženy i muži. Může ale požadovat, aby zaměstnanci, muži i ženy, neměli viditelné bradavky. 

Jestliže se chcete podprsence vyhnout, ale nechcete, aby to bylo poznat, zkuste následující triky:

  • Zakryjte si poprsí bundou, šátkem nebo vlasy.
  • Oblečte si spodní košilku nebo body.
  • Zvolte volnější tričko z pevného materiálu s velkými barevnými vzory. 

Ať už si vyberete jakékoliv spodní prádlo, buďte svá.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button