Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Nové boty? Covid vás hned tak do prodejny s obuví nepustí. Nebojte se nákupu online. Jak na to?

Online nákup obuvi mnohé odrazuje, protože si boty nemohou vyzkoušet. Poradím vám, jak si v pohodlí domova změřit velikost nohy (chodidla), abyste si vybrali správně napoprvé. Tedy bez nutnosti zakoupený pár vyměňovat za jiný.

Stačí jen list papíru

Pro přesné měření velikosti nohy budete potřebovat čistý list papíru, tužku a pravítko. 

  • Papír přiložte ke stěně jeho kratší stranou a postavte se na něj. 
  • Pata chodidla se musí dotýkat stěny. 
  • Nyní označte místo, kam sahá nejdelší prst na noze. 
  • Vzdálenost od stěny po značku na papíře změřte, čímž získáte velikost (délku) svého chodidla.

Jak vybrat boty správné velikosti

Pro pohodlí nohy v obuvi je třeba, aby se nejdelší prst nacházel 5 – 10 mm od špice nové boty. (Říká se tomu nadměrek.) Tato vzdálenost bude záviset na tvaru boty. U úzkého střihu boty počítejte s větším prostorem pro prsty (nadměrkem), a naopak. Zvažte také tloušťku ponožek, které budete v kupované obuvi nosit. Boty pro děti můžete koupit s rezervou 1 cm pro postupný růst nohou.

Trendy a pohodlně ke kalhotám i šatům

Módní trendy diktují nastupujícímu jaru pohodlnost a stylový vzhled. Hitem sezony jsou pohodlné kotníkové boty, které se hodí i k sukni nebo šatům. Pro ženy, které rády chodí v kalhotách, je tu kombinace s legínami nebo úzkými džínami. Kotníkové boty si můžete vybrat na tlustší či jemnější platformě. Záleží jen na vašem vkusu a stylu oblékání. Mezi hity sezóny se stále řadí kotníkové boty s hranatou špičkou. Spolu s šaty a teplejším sakem, svetrem nebo bundou vypadají opravdu výborně.

Stále hledáte ty pravé?

Co třeba kotníkové boty na šněrování, které módní návrháři posvětili i na toto jaro. Vyvýšené kotníkové boty na platformě vás navíc spolehlivě ochrání v jarním dešti. A barva? Volte klasiku v podobě hnědé, bílé, černé. Klidně i jejich odvážnou kombinaci. Módní je i olivová a jantarová. Tak co, která z barev vás osloví nejvíce?

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button