Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Rodina a cestování

Okolí Lago di Garda má připraveny pestré možnosti nejen pro sportovce

Vychutnat si život aktivně, dovolenou strávit v sedle horského kola, pěší turistikou nebo užíváním si bohaté rodiny vodních sportů? Samozřejmě, ne každý chce jenom lenošit na pláži, a právě pro sportovně založené turisty má tisíc a jednu možnost Gardské jezero, velmi oblíbená destinace italského severu. Orchidej, palma, ale také orel, atmosféra jihu Itálie je dokonalá, a přitom jste jen kousek od Alp. Českým turistům se tady opravdu líbí a není divu, žádná velká exotika, ale příjemné prostředí, kde se dá odpočívat prakticky celoročně.

Výlety lodí i plavání v azurové vodě

Infrastruktura opravdu na jedničku a přitom příroda, kam se jen podíváte. Spoustu zeleně, a přitom výborná dopravní obslužnost, možnost výletu lodí, plavání a cyklostezky i pěší turistika, to jsou ty největší devizy pro Lago di Garda. Obdivovat můžete i mohutné středověké hrady, jako například Salo, takže region potěší i příznivce evropské historie. Přitom jen několik mil od tohoto ráje se odehrávala bitva u Solferina, krutá a krvavá tak, že lidstvo mnoho podobných konfliktů nepamatuje. Windsurfing nebo projížďka po romantické železnici, vyberte si aktivitu, co se vám bude líbit. Gardské jezero je pestrou sbírkou zážitků, na něž budete rádi vzpomínat.

Chcete se vydat na výlet? Nabízí se Verona, která je asi třicet kilometrů daleko. Město, v němž se odehrával slavný Shakespearův příběh, druhé největší v benátském regionu, má své centrum pod patronátem organizace UNESCO, což je záruka té nejlepší kvality. Scaligerové, jejichž hrad si můžete při výletu také prohlédnout, vládli Veroně už od třináctého věku a dovedli ji mezi nejbohatší italské destinace. V neposlední řadě se můžete podívat i do města, kde se zrodila jedna velká antická civilizace. Řím totiž v sobě snoubí starověk, středověk i novější dějiny. Kolébka impéria, co vládlo celému středomořskému světu a dosahovalo hranic střední Evropy, nabídne kromě jiného antické fórum i koloseum.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button