Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Olejové barvy se postarají o vytvoření pozoruhodného díla

Olejové barvy patří mezi oblíbené barvy mnoha malířů, kteří na ně nedají dopustit. Historie olejových barev sahá hluboko do minulosti a jejich použití na malování obrazů se rychle rozšířilo po celém světě. Však s nimi malovali všichni světoví malíři. Chcete-li vytvořit jedinečný obraz, pak budou olejové barvy rozhodně dobrou volbou. Přesto, že malování olejem nepatří mezi nejjednodušší techniky, tak mají své přednosti. Poodhalte výhody olejomalby v tomto článku.

Přednosti olejomalby

Olejové barvy k malování obrazů používají nejen profesionální malíři, ale i mnoho amatérských malířů již několik staletí. Olejové barvy nabízí totiž umělcům mnoho výhod. Jednou z hlavních výhod je především jejich vysoká odolnost. Olejové barvy jsou také typické svou hustou konzistencí, což umožňuje malovat v různě silných vrstvách, aniž by docházelo k jejich stékání po plátnu. Jejich předností je i pomalé zasychání, takže lze na obraze pracovat delší dobu.

Stejně jako ostatní druhy barev mají i olejové barvy nevýhody. Jejich největší nevýhodou je nutnost ředění terpentýnem či jiným ředidlem. Z tohoto důvodu je potřeba malovat s olejovými barvami v dobře větratelné místnosti. Při malování s olejovými barvami je třeba také počítat s tím, že olejové barvy po zaschnutí vždy mírně ztmavnou.

Co budete potřebovat k malování olejem?

Pokud s olejomalbou teprve začínáte, pak budete potřebovat několik výtvarných potřeb. Mezi základní výtvarné potřeby pro práci s olejovými barvami patří zejména štětce na malování obrazů, paleta a podklad, na který budete malovat. K malování můžete využít malířské plátno, dřevo apod. Hodit se vám bude také hadřík na otírání přebytečné barvy. Při malování olejovými barvami se nakonec neobejdete bez oleje a ředidla. Na začátek si vystačíte s lněným olejem pro míchání barev a terpentýnem k ředění barev.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button