Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Oživte obývací pokoj sedací soupravou

Obývací pokoj je pro nás místem odpočinku, jen tak tu sedíme, sledujeme televizi, čteme si knihu nebo hrajeme deskové hry. Chceme se tu cítit příjemně a pohodlně, a právě k tomu může přispět i sedací souprava, která nám poskytne dostatek místa k sezení a může prostor i oživit.

Sedací souprava do obýváku prostě patří

Kdo si obývací pokoj zařizuje od podlahy, ten má nejspíš jasno. Sedačka je jedna z prvních věcí, kterou je třeba vybrat. Kdo už ale nějakou má, ten se možná rozmýšlí, zda do té nové opravdu jít. Pokud by stará dosloužila, nedalo se na ní sedět, pružiny vás při sezení tlačily, pak není o čem přemýšlet, ale když ještě docela slouží?

Nová sedací souprava může dodat prostoru nový rozměr. Nejspíš půjde s dobou, posezení na ní bude ve srovnání s tou starou mnohem pohodlnější a bude vypadat čistě a nově. Její údržba bude jednodušší a vy budete mít dobrý pocit, že svoje bydlení zvelebujete. Ještě pořád váháte? Že ne? Pak se pusťte do výběru sedací soupravy.

Jak vybrat tu nejlepší sedací soupravu?

Sedací souprava slouží k sezení, není to ale její jediné využití. Navíc může mít mnoho podob, od sedačky pro dva v kombinaci s křeslem až po velkou sedací soupravu do U, na kterou se vejde celá početná rodina. Jak vybrat tu pravou, když se nechcete řídit jen cenou, což by ostatně byla velká chyba, kdybyste vybíraly podle ní?

K čemu bude sedačka sloužit?

Na sedačce se dá nejen sedět, v menších bytech může posloužit i jako postel pro vás, nebo pro hosty. Pokud byste ji chtěli využívat i na spaní, pak je třeba vybírat ze sedacích souprav, které se dají rozkládat, a to ideálně co nejjednodušeji a nejrychleji.

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Kolik osob na ní bude sedět?

Dalším krokem je volba velikosti sedačky, tedy počtu osob, pro které ji vybíráte. Záleží na počtu členů vaší domácnosti, přihlédnout můžete i k návštěvám a sedačku doplnit třeba o pár taburetů, které mohou disponovat úložným prostorem. 

Jak velký prostor pro ni máte?

Vybrat sedačku podle počtu osob, které na ní budou sedět, je fajn, jenže co když se vám taková sedačka nevejde domů? Dispozice našich domovů jsou jiné, proto si dobře změřte prostor, který na sedací soupravu máte, počítejte s tím, že se kolem ní potřebujete pohybovat. No a pokud se rozhodnete pro rozkládací sedací soupravu, pak je důležité myslet i na místo na rozložení sedačky.

Jakému materiálu dáte přednost?

Další rozhodnutí, které na vás čeká, se točí kolem materiálu. Nabídka je široká, každý si přijde na své a není důvod dělat nějaké výrazné ústupky. Pohovky se většinou vyrábí z masivu, dřevotřísky, kovu nebo plastu, čalounění může být látkové, koženkové i kožené.

Víte, že sedačku můžete umístit nejen do obývacího pokoje, ale třeba i na posezení kryté markýzou nebo do zimní zahrady? Pak je výběr materiálu naprosto zásadní záležitostí.

A co design?

Ani ten nesmíte podcenit, neměl by ale být tím prvotním parametrem, podle kterého vybíráte. Pohodlí je přece jen důležitější než vzhled. I přesto ale myslete na to, že sedačka by měla s interiérem ladit, oživit se dá například polštářky nebo přehozem.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button