Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Péče o vlasy: Doping pro vlasy

Chcete-li mít krásné vlasy po celý rok, dopřejte jim čas od času pořádný doping. Tak pojďme na to.

Aby vlasy lépe rostly

Do litru studené vody dejte hrst sušené nebo čerstvé kopřivy, ořechových a březových listů a také stonek vlaštovičníku. Směs zahřejte k bodu varu a přibližně tři minuty louhujte. 

  • Vlasy si umyjte jádrovým mýdlem a polovinou odvaru. Vlasy důkladně opláchněte čistou vodou. 
  • Nakonec nechte na vlasové kořínky a pokožku působit druhou polovinu odvaru, který už  neoplachujte.

Šampony, bylinky a další pomocníci

Upřednostňujte bylinkové a citrusové šampony. Na trhu jsou dostupné přípravky i s extraktem kopřivy, břízy, čajovníku či konopí. Velmi mastné vlasy potřebují dvojité nanesení šamponu, který klidně nechte působit i pět minut. Kromě staré dobré kopřivy a máty můžete k oplachování vlasů používat i roztok z vinného octa, když do půl litru vody přilijete jednu polévkovou lžíci tohoto octa. Oblíbený a účinný je i zábal z heřmánku, který si uvaříte jako čaj, necháte tři hodiny odstát, smícháte s vyšlehaným bílkem a vetřete do vlasů. Zábal nechte působit až do uschnutí a následně opláchněte.

Aby se vlasy nemastily

Nadměrné maštění vlasů často vyvolávají hormonální změny, stres, vysoká produkce mazových žláz v pokožce hlavy, dědičnost, klimatické podmínky, strava bohatá na tuky a cukry nebo pokud tělo pociťuje deficit vitamínů B2, C, A nebo E.

  • Vlasy si klidně umývejte každý den, vždy když budete cítit, že je to nutné a nezbytné. Nikdy si je však neoplachujte horkou vodou, jen teplou nebo vlažnou, abyste zbytečně nedráždili mazové žlázy.
  • Pokud mají vaše vlasy sklon k nadměrnému maštění, při mytí pokožku hlavy silně nedrhněte, opět tím totiž podpoříte činnost mazových žláz.
  • Produkci nadměrného mazu dokáží regulovat i různá speciální séra, vlasové vody či masky.
  • Nezapomeňte na pravidelné prostřihávání vlasů u kadeřníka. U problematičtějšího typu vlasů se doporučuje nosit kratší střih.
  • Tvorbu mazu někdy pomáhá redukovat také barvení, případně slabá trvalá.

Aby vlasy nevypadávaly

Vypadávání vlasů je často způsobeno nedostatkem hořčíku, zinku, železa nebo křemíku. Vypadávání vlasů byste však neměli podceňovat, protože může signalizovat i příznaky vážných zdravotních problémů. Zdá-li se vám vypadávání vlasů příliš intenzivní, raději navštivte svého lékaře.

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button