Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Podle čeho spolehlivě poznat, že máte koronavirus?

Koronavirus je tady s námi poměrně dost dlouho, a i přesto spousta lidí nedokáže jednoznačně určit, jestli sami právě koronavirus nemají. Důvodem je hlavně to, že se projevu velice individuálně u velkého množství různých lidí jak podle věku, tak i pohlaví a dalších zvláštností.

Vedle toho všeho přitom můžeme počítat také s tím, že se mění vir jako takový, což podporuje i celá řada vzniklých mutací. I ty se mohou projevovat podstatně odlišně, což jeho identifikaci může v domácích podmínkách ztížit. Některé průvodní jevy ale zůstávají.

Co je stejné u všech variant COVID-19

Jednotlivé varianty se mohou projevovat odlišně. U některých je například úplná absence suchého kašle, jiné zase mají všechny průvodní jevy až na zvýšenou teplotu. U všech se ale stává jedna věc. Samotný virus COVID-19 totiž dokáže částečně blokovat některé nervové vzruchy v těle, mezi které patří především vnímání vůně a chuti. S jistotou se tak dá říct, že při silnější nákaze se projevu velice často právě tento příznak. Měli bychom ale myslet na to, že i v tomto případě nemusí být projev pozorovatelný u každého, hlavně pokud jde o lehký průběh nemoci.

Domácí testy by neměly chybět

Ačkoliv už se na onemocnění koronavirem nevztahují žádné zákonné vyhlášky, jako je třeba povinný karanténa, tak ale může být jeho přenos pro specifické osoby nebezpečný. A to hlavně pokud se dostáváme do kontaktu s osobami se srdečními potížemi, slabou imunitou nebo pokročilým věkem. Dnes už ale antigenní testy z nosu můžeme zakoupit za několik málo desítek korun ve většině lékáren, které nás napadnou.

Příjemnější varianty také pro děti

Testování bychom neměli vynechávat hlavně u dětí, pokud máme podezření nebo potvrzení nákazy v rodině. Důvodem je, že děti jsou u koronaviru doslova geniální přenášeči. A to proto, že dětský organismus virus dobře snáší, a proto bez vnějších příznaků přežívá do přesunu k jinému nakaženému. Testování ale může být nepříjemné. Méně průkazné, ale mnohem příjemnější antigenní testy ze slin nám ale dávají možnost i děti testovat způsobem, který pro ně nebude automaticky nepříjemným zážitkem.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button