Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Přichází dny, kdy vládne zima a sychravé počasí. Poradíme vám, jak se během takových dní chránit

Letos jsme si mohli užít opravdu příjemné babí léto. Je to sotva pár týdnů, co se teploty držely na příjemném rozmezí mezi deseti a dvaceti stupni. Studená fronta a zima ale pochopitelně musela dříve či později dorazit. A ke konci listopadu je jasné, že nás čeká série mrazivých a sychravých dní. 

S tím ale přichází také mnohá příkoří pro nás organismus. A to především ten fakt, že bývá naše imunita o něco slabší a my se stáváme jednodušším cílem pro viry a bakterie. I v takovém období ale máte možnosti, jak se kvalitně ochránit!

Koronavirus není jedinou hroznou

Ačkoliv v posledních letech většina lidí vnímala jako hrozbu především COVID 19, tak se v uklidňující se situaci kolem koronaviru vracíme zpátky k tomu, že není zdaleka jedinou nepříjemností. Pochopitelně také standardní viry chřipky nebo nachlazení jako takové, jsou pro organismus nebezpečím. A to především v případě, kdy se neustále vrací a z akutních se stávají spíše jakýmsi chronickým onemocněním. V takovém případě je už nejvhodnější rovnou navštívit doktory!

Kvalitní hygiena a ochrana dutin

Hygiena je jednou z věcí, které nás sice neumí tak moc ochránit před viry, co dost často létají ve vzduchu, ale především před bakteriemi. Klasické hygienické potřeby jako jsou alkoholové kapesníky, hygienický přípravek na ruce a další podobné, by tak pro nás měly být základem. Vedle nich je ale rozhodně vhodné také chránit dutiny před prochlazením. Nepodceňujte proto nošení čepice, šály a dalších pomůcek, které nám pomohou udržet je v teple a pohodlí!

Pestrá strava plná vitamínů a živin

Naše tělo bude fungovat pouze podle toho, jak kvalitně jej budeme zásobit. Tahle skutečnost je rozhodně už dlouho známá všem, kteří se zajímají o zdravý životní styl. Vedle opravdu pestré stravy vám mohou pomoci i suplementy jako jsou vitamínové složky, nebo ochranné nápoje. Mnohdy v nich sice najdete větší množství, než je tělo schopno spotřebovat, ale zároveň jsou také zdroje dostatečného množství oproti výživě, kde většina stopových prvků a vitamínů bývá naopak v menších objemech.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button