Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Recenze ovulačního teploměru Femometer Vinca II

Delší dobu se s manželem pokoušíme o miminko. Lékařka mi v první fázi doporučila měření bazální teploty. Nejprve jsem si říkala, že to v pohodě zvládnu i s běžným teploměrem. Dlouho mi to předsevzetí ale nevydrželo, protože měření bylo silně nepraktické.

Porozhlédla jsem se, co trh nabízí, a nakonec jsem zvolila Femometr Vinca II. Musím si svůj výběr pochválit, udělala jsem opravdu dobře. Teploměr je totiž jako jeden z mála předurčen právě ke zjištění ovulace. To je hned první plus. A navíc má spoustu chytrých funkcí. 

Žijeme v rychlé digitální době a propojení pomocí Bluetooth s aplikací v mobilu je fajn. Jestli bych měla volit mezi ručními zápisky do notýsku nebo automatickým stahováním hodnot do aplikace, volím samozřejmě variantu číslo dvě. Aplikace k Femometru umí kromě teploty zaznamenat i hodnoty cervikálního hlenu a luteinizačního hormonu, k jehož zvýšení dochází jeden až dva dny před samotnou ovulací. Ze zaznamenaných údajů pak aplikace vytváří grafy a analýzy, které mi poskytují lepší přehled o celém cyklu. Mám ráda chytré věci a můj iPhone patří mezi ně. Proto oceňuji, že aplikace k teploměru spolupracuje dobře i s aplikaci Zdraví od Applu.

Rozhodování mi usnadnily i parametry měření, protože Femometr Vinca ukazuje teplotu na dvě desetinná místa, a navíc s přesností 0,05 stupně. Nabíhající ovulaci tak mohu poznat celkem spolehlivě hned v počátku.

Velmi oceňuji, že si mohu nastavit alarm na přesnou dobu měření, nepotřebuji k tomu budík ani nemusím mít mobil vedle hlavy. Můj manžel je také spokojený, protože ho zvuky měření neruší, teploměr jde podle potřeby ztlumit.  

Podsvícený displej je milým bonusem, protože rozespalá a potmě štrachat mobil, abych si mohla odečíst teplotu z teploměru, to je tedy výkon. Femometr Vinca mi naštěstí tuto méně zábavnou část měření ušetřil.

A co říct závěrem? Femometr sice nepatří mezi ty levnější teploměry, ale jsem s ním spokojená a jeho koupí jsem neprohloupila. Ovládání i výměna baterie jsou jednoduché, a navíc má pěkný design.  

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button