Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Špičková a komplexní zdravotní péče v domácím prostředí

Je to tak, mnoho z nás na domácí zdravotní péči ani nepomyslí. Ale to jen do té doby, dokud se to netýká jich samotných nebo jejich blízkých. I já jsem to tak měla. Jsme poměrně mladí, dbáme na výživu, rekreačně sportujeme, taková ta klasika. Všichni jsme byli víceméně zdraví. Ano, zdraví, ale jen do té doby, než nešťastnou náhodou mého manžela srazilo auto. S odstupem času mohu říct, že měl štěstí v neštěstí. Zranění vypadla hrozivě, ale nakonec z toho bylo „jen“ dvacet dva zlomenin.

Vůbec jsem si nedokázala představit další fungování naší rodiny. Jak zvládnu práci, abych mohla platit hypotéku a do toho děti a starat se o manžela? Samozřejmě, že nejdříve probíhala léčba v nemocnici. Jinak to ani nešlo, manžel byl zcela nepohyblivý. Jak se ale postupně zlomeniny hojily, bylo už, alespoň podle mě, zbytečné zůstávat v nemocnici. Nic se ale nedělo. Pořád jen průběžné kontroly a nic. Rehabilitace neprobíhala tak, jak si manžel představoval. 

Nakonec se nám přece jenom podařilo získat místo v léčebně na Slapech, kde probíhala komplexní fyzioterapie a manžel konečně začal chodit. Pořád to ale bylo hrozně náročné. Shodou okolností mě moje kolegyně v práci přivedla na možnost domácí zdravotní péče. Rychle jsem se snažila zorientovat a na internetu našla pražskou agenturu ProCare Medical, která má pobočku i u nás v Přibyslavi. Jejich přístup byl neskutečný. Nic nebyl problém. Fyzioterapie? Převoz sanitou na vyšetření i na rehabilitace? To všechno zařídili za mě. A protože jsme se na postupu domluvili s ošetřujícím lékařem, bylo vše také hrazeno z klasického zdravotního pojištění.

Mně to velmi odlehčilo, ale hlavní přínos to mělo pro manžela. Po třech měsících se vrátil k práci, protože komplexní péče a rehabilitace udělala své.  Domácí zdravotní péče může být tou nejlepší alternativou třeba i pro vaše blízké. Je dobré o této možnosti vědět.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button