Při výběru bot je dobré se přesvědčit, zda vložka do bot – stélka, která je uvnitř v botě přímo umístěna, je nalepená, nebo ji lze vyjmout. Druhá varianta je z pohledu hygieny rozhodně lepší.
- Jednak je možno stélku (vložku) kdykoliv vyndat z boty, vnitřek boty vyčistit, vložku otřít vlhkým hadříkem a nechat uschnout;
- Dále je možno opotřebovanou stélku vyměnit za jinou.
Někdy jsou vložky natolik odolné, že je klidně můžete opatrně vyprat, usušit a čisté vložit zpět do obuvi. To se však většinou netýká stélek, které jste zakoupili jako originál s botami.
Vyndavací stélky z bot můžete jednoduše nahradit jinými
Vyndavací stélky do bot (vložky do bot) pořídíte jak v kamenném obchodě, tak v internetových obchodech s obuví. Používání náhradních stélek v případě, že se vám originální stélka „ochodila“, může výrazně prodloužit životnost vaší obuvi. Navíc můžete volit mezi vložkou do bot obyčejnou, či zdravotní. Zdravotní stélky bývají různě tvarované. Je třeba zvolit takové, které vám budou nejlépe vyhovovat. Výhodou koupě náhradních stélek do bot přímo v kamenném obchodě je to, že je budete moci vyzkoušet a mít jistotu, že vám do bot stoprocentně padnou.
Výhody vkládacích stélek do bot
- Vkládací stélky do bot jsou hygienické, mnohé dokážou neutralizovat či pohlcovat pachy, odsávat pot a zajistí vám, že došlap bude mnohem komfortnější.
- Vkládací stélky do bot vám také pomohou vyřešit problém s větší obuví. A to v případě, že vám boty přesně nesednou. Vložíte-li zakoupenou stélku na stélku původní, pár milimetrů z délky bot vám vložka ubere.
Až budete přemýšlet o tom, jakým vložkám do bot dát přednost, zkuste například gelové stélky do obuvi. Mají absorpční účinky, příjemně chladí, perfektně rozloží tlak na chodidla. Pro sport pak volte speciální sportovní vložky.