Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Tradiční jezdecké oblečení. Aneb bezpečnost a elegance v jednom

Opravdu jenom málokterá aktivita má tak moc dlouhou historii jako je právě samotné jezdectví. Koně jsou pro člověka zdrojem lepší mobility a dobrým přítelem už opravdu velice dlouhou dobu. Díky tomu tak mají jezdecké aktivity svoje výsadní postavení nejen v historii, ale také v naší současnosti.

Mezi celou řadou tradic a běžných postupů přitom najdeme i takové, které nás mohou až překvapit tím, jak moc hledí do minulosti. A typický jezdecký oblek, ten může být právě jedním z těchto příkladů.

Pohodlí, na které se vždy myslelo

Pokud bychom porovnávali jakékoliv například středověké oblečení, nebo dnešní jezdecké košile, tak nejspíš budeme velice daleko. Jedno ale mají obojí společné. Ve středověké Evropě se i za dob dokonale okovaných rytířů myslelo na to, že jízda na koni je velice agilní a obtížná záležitost, která vyžaduje dostatek volného prostoru a možnosti pohybu. I proto byly naše zbroje zásadně odlišné pro pěší a jezdce. Mimo Evropy se už ale můžeme přiblížit mnohem lépe.

Trend z orientu a blízkého východ

V každé oblasti byly jiné bojové styly a zvyklosti. A to se mimo jiné odráželo také na tom, jaké oblečení jsme mohli běžně potkávat i přímo na koních. Pro dobové jezdce z orientu a blízkého východu zcela naopak byla priorita jednoznačně na straně co největší mobility. Není tak žádnou náhodou, že dnešní jezdecké závodní košile dokáží velkou část designových i funkčních prvků kopírovat již z této doby. Především střihy, které i tak moc zpátky do historie byly výborné, se dochovávají dodnes a stávají se ideálním oblečením pro maximální pohodlí a pohyblivost v sedle.

Bezpečnost na prvním místě

Ačkoliv dnešní jezdci tráví se svými koňmi opravdu velké množství času a dá se bez nadsázky říci, že mezi nimi panuje bezmezná důvěra a skvělá symbióza. Tak i tak se můžeme běžně potkávat s tím, že se na maximální bezpečnost klade důraz nejen na závodech, ale i na tréninku. Základní prvky jako helma na koně, chrániče kolen, loktů a mnohé další, jsou automaticky jednou z věcí, které tak patří do základní výbavy víceméně kteréhokoliv aktivního jezdce.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button