Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Udidlo podle koně: Jak správně vybrat udidlo?

Aby byl váš kůň dobře ovladatelný, musíte správně odhadnout jeho povahu. A na základě jeho povahy mu pak přidělit vhodné udidlo.

Udidla pro koně patří mezi základní vybavení každého jezdce. Bez jeho pomoci byste totiž nebyli schopní koně adekvátně ovládat. Jestliže ale zvolíte špatný materiál, váš kůň vám to s okamžitě vrátí. V následujících řádcích vám proto poradíme, jaký materiál se pro vašeho koně dokonale hodí.

Kov pro neposlušné koně

Kov patří mezi materiály, které dominují nejednomu odvětví sportu. A udidla pro koně nejsou výjimkou. Kovové udidlo pro koně ale rozhodně není něčím, co byste měli strkat do pusy každému koni. Jde o materiál, který se hodí jen pro neposlušné nebo temperamentní koně. Při ovládání je totiž potřeba koni dát jasný vzkaz, jakým směrem se bude vaše jízda dál ubírat. A pokud je váš kůň přiliš temperamentní a neposlušný, jinak než s nepříjemným kusem kovu v ústech vaše povely opravdu plnit nebude.

Měkké materiály

Měkké materiály jsou pro koně doslova požehnáním. Oproti kovovým udidlům totiž nestudí v puse a hlavně nepůsobí tak nepřátelským dojmem. Kov je přece jen velice tvrdý a studený, což koni nedělá dobře. Guma, kůže nebo provaz jsou ale naprostým opakem. Guma se dobře žvýká, provaz je dobře tvárný a kůže taktéž poskytuje mnohem větší volnost než chov. Jestliže váš kůň tedy má dostatečně klidnou povahu a poslouchá, pak ho odměňte měkkou udicí.

Kde nakoupit udidla pro koně?

Nakoupit kvalitní udidlo pro koně bývá mnohdy náročné. Naštěstí ale existuje stránka, která prodává pouze kvalitní zboží za velice nízké ceny. Tou stránkou je eshop Equestrians.cz. Kromě výše zmiňovaných udidel pro koně tu totiž najdete i další produkty, které budete nejen při závodění potřebovat. Pořídit si můžete například stylový úbor, kvalitní jezdecké oblečení nebo výživu pro vaše koně. Vše za velice příznivé ceny a s možností doručení až k vám domů.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button