Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Vánoce jsou přede dveřmi: Živý, nebo umělý vánoční stromek?

Zřejmě každý z vás si někdy položil otázku, zda je lepší vánoční stromek živý, nebo umělý. Umělý bereme na milost zejména proto, že si myslíme, že šetří naše lesy. Ono to tak ale vůbec není. Navíc, umělý stromek nevoní a ona umělost ho prostě handicapuje, ať vypadá sebeopravdověji. 

Pravý voňavý stromeček je prostě nenahraditelný, ať si kdo chce, co chce říká. A navíc, vůbec nemusíte mít výčitky svědomí kvůli přírodě! 

Kde se berou pravé vánoční stromky?

Kvalitní vánoční stromky dnes nepochází z nahodilých prořezávek, ale pěstují se na speciálních plantážích. Plantáže vznikají na půdě nevhodné pro zemědělskou výrobu. Trvalé lesní porosty se tak rozhodně neničí. Stromky se dostávají k zákazníkům velmi rychle, a proto dlouho vydrží.

Živý vánoční stromek v květináči

Variantou proti umělému vánočnímu stromečku je také živý stromek v květináči. Ten však není pro interiér ideálním řešením, vyžaduje totiž speciální péči. Když se mu jí nedostane, může uhynout.

A teď jedno překvapení. Nejhorší varianta vánočního stromku – stromek umělý!

Z hlediska ekologie je nejhorší variantou stromek umělý, neboť se vyrábí z ropných produktů a po vyhození významně zatěžuje životní prostředí. Na základě testů provedených v Rakousku bylo zjištěno, že na výrobu jednoho umělého stromku je nutno použít tolik kyslíku, kolik by vyprodukovaly stovky živých vánočních stromků během celého období svého růstu. Proto naše mylná představa, že umělý stromek chrání životní prostředí, naprosto neobstojí.

Kvalitní vánoční stromky od Sdružení pěstitelů vánočních stromků

Přední čeští dodavatelé, kteří jsou členy Sdružení pěstitelů vánočních stromků, nabízejí kvalitní stromky, které poznáme podle barevného štítků s logem a textem. A že máme z čeho vybírat! V nabídce jsou třeba: borovice lesní (Pinus silvestris), borovice černá (Pinus nigra), smrk ztepilý (Picea abies), smrk pichlavý známý jako stříbrný smrk (Picea pungens glauca) a jedle, žádaná je především jedle kavkazská (Abies nordmanniana).

Milena

Tak to jsem já. Milena, Ta, co píše.

Související články

Back to top button