Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Móda a styl

Vybavte se na závody dokonalým oblečením. Jak vypadá tradiční dresscode pro jezdecké akce?

V jakémkoliv sportu jsou vždy soutěže a turnaje velkým svátkem. Po celých letech trénování máte šanci konečně přetavit veškerou práci v pořádný výsledek. V oblasti jezdectví jsou přitom takové závody o to zajímavější, že nejde čistě jenom o sportovní událost, ale jde jedná se i o společenskou událost.

K tomu se mimo jiné pojí také dresscode, který je odjakživa jednou ze základních součástí kvalitních závodů. A dnes se podíváme na to, jak může takový dresscode vypadat právě u jezdeckých akcí.

Vše začíná od kvalitního základu

Jednou z nejzákladnějších součástí vybavení je jezdecká závodní košile. Ta je společná víceméně jak u mužů a žen, tak i u jednotlivých disciplín. Můžeme si totiž všimnout toho, že například mezi drezurou a dostihem jsou opravdu velké rozdíly v tom, jaký dresscode se očekává a používá. V obou případech je ale košile neodmyslitelnou součástí.

A to z mnoha důvodů. Jedním z nich je vážnost takového kusu oblečení, která udržuje na všech kategoriích a typech závodů správnou úroveň. Druhou je pak fakt, že jsou jezdecké závodní košile opravdu kvalitně šité, aby neomezovali pohyb a bez komplikací mohli závodníci užívat plného pohybu.

Jezdecké bundy a svršky

Na trénink i závod budete potřebovat mimo jiné také kvalitní bundy. Ty jsou specifické opět ve střihu, který umožňuje dostatečný pohyb na koni. A to především prostor na zádech a v rukávech při klasickém posedu. V tom jsou jezdecké bundy mnohem kvalitnější a lépe organizované, než je tomu jinak u bund na běžné nošení. Proto se určitě vyplatí do nich investovat nejen kvůli očekávanému dresscode, ale také z důvodu pohodlí a volnosti.

Drezura se bez saka neobejde

Jenže pokud nejdete na dostihové kategorie, ale drezuru, tak rozhodně zapomeňte na jakékoliv bundy. To, co budete rozhodně potřebovat, je kvalitní jezdecké sako. Ta mají svoje pravidla o typickém vzhledu od střihu, přes detaily až po barvy. Můžeme ale najít i taková, která do klasického dresscode nespadají a většino jsou užívána k účelům jako jsou zážitkové projížďky se spřežením

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button