Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zprávy

Září, na léto jde stáří. Jaké bude to letošní?

Teplé září – dobře se ovoci i vínu daří. Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče. Září, na léto jde stáří. Nejen tyto, ale spousta dalších pranostik se pojí s měsícem září. Mně osobně se nejvíce líbí ta třetí, která platí do puntíku. Vše, co na létě milujeme –  plavání a lenošení u vody, pěší túry, kilometry na kole, sklizeň výpěstků oblíbené zeleniny (rajčata, okurky a papriky) na zahrádkách, to vše a mnohé další končí. Prostě a jednoduše, léto nám začíná stárnout. Co nás tedy to letošní září čeká?

Výhled počasí – I. zářijová dekáda

Meteorologové slibují, že první zářijová dekáda (1.9. – 10.9.bude teplotně nadprůměrná. Pro mnohé z nás tak budou denní teploty mezi 21 – 24 °C skvělé ještě ke koupání. Vzhledem k tomu, že teplota 24 °C znamená 24 stupňů ve stínu, na slunci bude o poznání více. A vzhledem k tomu, že dny mají převládat polojasné až jasné, rozhodně se na sluníčku ještě pěkně prohřejeme a možná i opálíme.

Výhled počasí – II. zářijová dekáda

V druhé zářijové dekádě (11.9. – 20.9.) meteorologové přes den slibují 20 – 22 °C, což se, jak si určitě všimnete, od první zářijové dekády příliš neliší. A to je fajn, nemyslíte? Sem tam nějaký ten déšť a bouřka nás sice překvapit mohou, ale na to jsme z letošního července již zvyklí, takže vlastně o nic nejde. Pravda je, že koncem druhé dekády se očekává snížení teplot až k 17 stupňům, ale i to (měřeno ve stínu) je pořád super, a navíc, nebude to trvat dlouho.

Výhled počasí – III. zářijová dekáda

Bojíte se, co se teď dozvíte? Buďte v klidu! Vzhledem k tomu, že období mezi 21.9. – 30.9. je spojováno s babím létem (přesněji s jeho nástupem), nadále se můžete těšit na slunečné dny s teplotami okolo 18 – 20 °C

Pak, tedy počátkem října, se již musíme smířit s četnými ranními mlhami, častějším deštěm, který v horských polohách může přecházet i ve sněžení. Ale na to zatím nemyslete! Krásný zářijový měsíc je teprve před námi!

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button