Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nadpřirozeno

Zlé domy: když se zlo zabydlí a nechce se mu odejít

Fenomén „zlých domů“ se stal velmi populárním zejména v USA, ale můžeme se s ním setkat napříč celým světem. Pokud s tímto znepokojivým jevem nejste dosud obeznámeni, tak vězte, že takový zlý dům je objektem, v němž se dějí nevysvětlitelné, často děsivé úkazy, spojované s jeho historií a pohnutými událostmi či skutečnostmi, které se zde v minulosti odehrály a měli něco společného se zlem. 

Zda se jedná o pouhé fantazírování plodící ze strachu a jiných pohnutek obyvatel, nebo o realitu, to již posuďte sami. Pravdou je, že o zlých domech byly napsány dosti přesvědčivé knihy, a dokonce získány některé exaktní důkazy, na základně skutečných příběhů vznikly filmy, jako 3:15 zemřeš. Ten byl ale velmi diskutovaným a skeptici u něj poukazovali na mnoho nejasností ve výpovědích svědků. 

Film byl natočen dle příběhu jisté americké rodiny, která hovořila o mnoha nevysvětlitelných jevech v jejich novém domě, na druhou stranu se tato rodina ocitla v jisté době ve finančních problémech a již nedokázala zvládat správu velkého domu, proto samozřejmě vyvstává myšlenka, zda se nejednalo o záměr, zvláště vzhledem k tomu, že o celém příběhu byla napsána komerčně úspěšná kniha. Faktem ovšem je, že ani poslední z žijících členů rodiny nic nepopřel a do posledního dechu tvrdí, že vše byla pravda. 

Co se děje ve zlých domech?

Příznaky zlých domů mohou být pouze znepokojivé, například hovoříme o nevysvětlitelných zvucích, ale také dosti děsivé, existují dokonce zkazky o tom, že byly pro někoho smrtelné. Bývají spojovány hlavně s duchy, démony a poltergeisty, tedy nežádoucími obyvateli z jiných světů, kteří zde byli uvězněni, a to na základě určitých děsivých skutečností. V takovém obydlí se můžou vyskytnout: přeludy postav, krvavé skvrny na stěnách, tajemné kroky, samovolně se přemisťující předměty, samovolné vypínání a zapínání světel, vyhasínání ohně v krbu, či další typicky duchařské záležitosti. Zlo ale může představovat i samotný dům, který na své obyvatele působí vskutku zlověstně, přebývá v něm zlá energie. Svědci rovněž tvrdí, že v takovém prostředí prožívají četné noční můry a připadají si, jako by byli neustále sledováni, mají strach, aniž by věděli z čeho. 

Proč?

Do zlých domů často míří paranormální vyšetřovatelé a média a jejich zjištění bývají opravdu zvláštní. Dnes již víme, že každý z takových domů má svou historii a ta není nikdy právě růžová. Dalo by se říct, že příčiny vzniku zlých domů se dají shrnout do následujících bodů:

  • Těžký zločin– v minulosti byl v domě spáchán těžký zločin a jeho stopy se zde nesmazatelně zapsaly, například masová vražda celé rodiny.
  • Dávné pohřebiště– pod pozemkem domu se nachází pohřebiště spojené s tragickou událostí, například pohřebiště vyvražděných indiánů, jejichž duchovní život byl velmi intenzivní.
  • Prokletí– dům byl kdysi prokletý.
  • Okultismus, magie a sekty– v domě se v dobách minulých odehrávaly temné rituály spojené s vyvoláváním démonů či duchů, kteří se zde stále projevují.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button