Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Zdraví

Domácí zdravotní péče stále důležitější a víceméně nenahraditelná

Důležitější je domácí zdravotní péče hlavně díky tomu, že se obecně lidé více začali zajímat o svůj zdravotní stav. Samozřejmě to souvisí i s pandemií koronaviru. Co je ale viditelné na první pohled, je také dostupnost domácí zdravotní péče a široké portfolio poskytovaných služeb. Navíc je pacientům zajišťována nejen základní péče jako převazy ran, aplikace injekcí či odběry krve. Je jim poskytována i péče intenzivní. Specializované agentury jsou schopny zajistit i velmi náročné úkony jako je domácí parenterální výživa,  domácí umělá plicní ventilace nebo domácí hemodialýza. Domácí zdravotní péče bývá vyhledávána nejen proto, aby se pacienti vyhnuli nemocnicím nebo svůj pobyt zde zkrátili na minimum, ale také proto, aby mohli pacienti plnohodnotně žít navzdory úrazu či onemocnění. A hlavně, v domácím prostředí bývají v naprosto nesrovnatelně lepší psychické pohodě.

O tom, zda pacient může přejít do domácí zdravotní péče, rozhoduje ošetřující lékař. Nejlépe dokáže posoudit závažnost onemocnění či poúrazového stavu a aktuální stav, ve kterém se pacient nachází. Nezáleží na věku. Domácí zdravotní péče může být vhodná pro miminka, větší děti, lidi v produktivním věku i pro seniory. Pokud domácí zdravotní péči předepíše lékař, je hrazena z klasického zdravotního pojištění. 

Jak jsme už zmínili, v současné době jsou vybrané agentury schopny poskytovat i intenzivní péči. Mezi naprostou špičku v ČR patří agentura ProCare Medical. Jejich mottem je to, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat doma. Proto zajišťují mimo jiné parenterální výživu, domácí hemodialýzu či domácí umělou plicní ventilaci. Proto také jejich pobočky najdete již v osmi krajích po celé ČR. A proto pacientům nabízejí i převozy sanitou. Na vyšetření, na kontrolu nebo na rehabilitaci. A zdravotníci pacienta nejen odvezou, ale také doprovodí a zase odvezou zpět domů. Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button