Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Nadpřirozeno

Asmodeus: další z démonů, co touží po sexu s lidskými ženami

Zeptáte-li se, co, nebo kdo je Asmodeus, kovaní metalisté vám budou schopni odpovědět okamžitě. Ve většině případů vás ovšem odkážou na českou thrash metalovou kapelu a není tak docela jisté, že vysvětlí skutečný význam tohoto pojmenování. Zjednodušeně řečeno, Asmodeus je démon. Ovšem pro mnohé nepředstavuje klasického zaprodance zla, ďábla či bytost, která chce člověku a priori škodit. Pojďme se s tímto démonem trochu blíže seznámit. 

Asmodeus v knihách

Již ve starých perských spisech Avesta je možné najít zmínky o Asmodeovi, mimo to se s jeho popisem můžeme setkat v židovském Talmudu, kde nese hebrejské jméno Ašmodei, Ašmodaj, Ašmedaj a rovněž v kanonické knize Tobiáš. 

Právě kniha Tobiáš bývá považována za hlavní zdroj informací o Asmodeovi a jeho vlastnostech ve vztahu k lidem. Je tu zpodobňován jako žárlivý démon zamilovaný a eroticky přitahovaný lidskou ženou Sárou. Krásná Sára si hledá manžele, ti jsou však vždy zabiti Asmodeem. Až osmý manžel Sáry, Tóbit, dokáže Asmodea zahnat, konkrétně do Egypta a zde ho s pomocí anděla Rafaela spoutat. 

Asmodeus je zmiňován také v některých křesťanských knihách, v nichž je považován za jednoho ze sluhů Luciferových, tedy za skutečného ďábla, či chcete-li prince pekelného. 

Co říká Talmud?

V Talmudu je Ašmodaiovoi rovněž připisována zlá moc související s až chorobnou touhou svádět lidské ženy k sexu. Konkrétně se zde mluví o tom, že ho nejvíce přitahují mladé dívky a panny, které v noci navštěvuje a jež jsou jím postupně posedlé. Mnohými historiky a znalci řecké, perské a židovské mytologie, bývá Asmodeus ztotožňován se Satyrem, kdy jím mohl být inspirován, nebo v něj dokonce přetransformován a rovněž s démonem Samaelem. 

Asmodeus a Šalamoun

Podle jedné z dávných legend je Asmodeus spojován se Šalamounem, kterému údajně pomáhal při stavbě slavného Chrámu. Nejednalo se ale o pražádný bohulibý skutek démona Asmodea, ale spíš o lest krále Šalamouna, který využil jeho moci a poněkud si usnadnil práci na tomto velkolepém díle. Nicméně stavba Šalamounova chrámu je opředena mnoha legendami a je spojována s celou řadou mýtických postav. 

Z pohledu okultistů

Okultisté popisují Asmodea jako jednoho z démonů knihy Lemegeton a dokonce zde nabízí jakýsi návod na to, jak s tímto démonem hovořit, jednat. Nechybí ani soupis jeho vlastností a toho, čím může člověka ohrozit. Ať už na Asmodea pohlížíme jakkoliv a dle jakékoliv literatury či víry, můžeme ho nazvat jakýmsi ďábelským svůdcem žen, jichž se zmocňuje bez jejích vědomí. To ovšem činili již jiní prastaří antičtí bohové a nejen oni. Nelze opomenout dalšího z démonů, velice podobného právě Asmodeovi, jímž je Incubus, také si libující v nočních hrátkami s pozemskými ženami a jejich zneužívání ve spánku.

MK Redakce

Přinášíme vám novinky ze světa, která zajímají především dámy. Inspirujte se a užívejte příjemné chvíle odpočinku u čtení. Píšeme pro vás články zajímavé a přínosné, tak aby se dobře četly.

Související články

Back to top button